Ana Sayfa Gündem 1 Temmuz 2017 337 Görüntüleme

Kayan “Bu sessiz bir haykırıştır, sessiz bir direniştir”

Ramazan Bayramına özel Pınarhisar Gazetesine açıklama yapan CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan bütün İslam Alemi’nin ve Türkiye’nin Ramazan Bayramını kutlayarak yapılan adalet yürüyüşü için “Bu sessiz bir yürüyüştür, sessiz bir haykırıştır, sessiz bir direniştir” yorumunu yaptı.

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan Ramazan Bayramı dolayısıyla gazetemize çeşitli açıklamalarda bulundu. Demirköy’de bayram ziyareti yapan CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan Pınarhisar Gazetesine özel yaptığı açıklamasında tüm İslam Aleminin ve Türkiye’nin Ramazan Bayramını kutlayarak Türkiye’de yaşanan olaylarla ilgili olarak; “Bu böyle devam etmeyecek, etmemesi de lazım” dedi.

Turabi Kayan yaptığı açıklamada; “Bayramlar toplumsal barışın timsali ve örneği, bayramlar aileleri, eşi, dostu, hısımları kavuşturan çok güzel günlerimizdir. Bayramlar insanlarımızı bir araya getiren, kaynaştıran özelliğe sahiptirler. Ama maalesef son zamanlarda Türkiye’de bayramlaşmak bu hasreti yok edecek duruma geldi. Çünkü Türkiye’de bayramın tadı kalmadı, bayram artık topluma neşe, mutluluk ve huzur getirmiyor. Neden derseniz çünkü, Türkiye yıllardan beri büyük bir çaba içerisinde üretimden koparılıyor. Üretimden kopan bir toplumda neşe olmaz, huzur olmaz, insanların birbirine saygısı sevgisi olmaz. Ondan dolayı Türkiye’de bu iktidar toplumu üretimden kopardığı için artık bayramın bir tadı, bir anlamı kalmamıştır. Ama bu böyle mi devam edecek diye soracak olursanız, bu böyle devam etmeyecek, etmemesi de lazım. Onun için de bu adaletsizliğe, hukuksuzluğa, üretimden kopmaya biz dur demek istiyoruz.

Dur diyeceğiz, hepiniz biliyorsunuz ki adalet için, demokrasiyi yerleştirmek için, hukuk sistemini yerleştirmek için Genel Başkanımız 15 Haziran’dan itibaren Ankara’dan İstanbul’a 23 günlük bir uzun yürüyüşe başlamıştır. Bizler de zaman zaman kendisine eşlik ediyoruz. Bu yürüyüş dünyanın en büyük 3’üncü yürüyüşüdür. Dünyanın en büyük 3’üncü yürüyüşü olması dışında, dünyada şu ana kadar yapılan yürüyüşlerin liderlerinin yaşları bakımından da bakılırsa dünyada 1’incidir, tektir, bu da ayrı bir özelliktir. Türkiye’ye inşallah bu yürüyüş ile bu çaba ile barışı, huzuru ve adaleti getireceğiz. Türk toplumu buna layıktır, bunu hak ediyor ve bunu da Türk toplumu en kısa zamanda gerçekleştirecektir.

Biz sadece Türk toplumuna bu işin nasıl yapılacağını göstermek için bu yürüyüşü yapıyoruz. Bu sessiz bir yürüyüştür, sessiz bir haykırıştır, sessiz bir direniştir. Neden direniştir, çünkü adaletsizliğe, hukuksuzluğa, demokrasinin çiğnenmesine karşı bir direniştir ve bu seslenişi biz sadece Türkiye’de değil, bütün dünyaya duyurmak için yürüyoruz. Demokrasisi zaman zaman askıya alınan, hakkı hukuku çiğnenip yok edilen, adaleti takmayan liderler başlarında olduğu zaman bu dünya toplumlarının neler yapabileceğini göstermek için, bir örnek olsun diye böyle bir yürüyüş yapılıyor. Bu örnek inşallah bütün dünyaya barışı ve huzuru getirir. Demokrasinin en sağlıklı bir rejim olduğunu biz bütün dünyaya haykırıyoruz. Demokrasiyi tüm Türkiye’ye ve bütün mazlum insanlara yerleştirmek için bir çaba içerisindeyiz. Bu çabamızın sonunda da inşallah Türkiye’de demokrasi, hak hukuk sistemi, insan hakları yerleşecektir. İnsan haklarını tanımayan, hakkı hukuku tanımayan bir toplumda maalesef ne huzur olur, ne yarına güven olur ne de mutluluk olur. Bunun da ötesinde bir hukuku, hakkı, demokrasiyi, adaleti çiğneyen bir iktidar bu ülkeyi mahveder.

Son olarak şunu da özellikle söylemek istiyorum; Adaleti tesis edemeyen bir toplumun yaşaması mümkün değildir. Türkiye’de adalet kalmamıştır. Biz adaleti tesis edip, insan haklarını, hukuku savunan bir sistemi tekrar yerleştiremezsek Türkiye yok olacaktır. Biz bunun için haykırıyoruz ve bu haykırışımızı da tüm Türkiye ve bütün dünya duysun diyoruz.” (Gülcan Kutlu)

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Pınarhisar Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.