Ana Sayfa Gündem 3 Ekim 2017 287 Görüntüleme

Dinlemek ve anlatmak için vatandaşın ayağına gittiler

Vatandaşlarla Buluşma Toplantısı” Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren Başkanlığında Pınarhisar’a bağlı Kaynarca Beldesinde yapıldı.

HABER MERKEZİ

Pınarhisar Kaymakamlığı, Kaymakam Murat Eren Başkanlığı’nda halk toplantıları ve sosyal sorumluluk projesi için alınacak kararlarla ilgili toplantılar gerçekleştirilmeye devam ediliyor. Göreve geldiği günden itibaren Pınarhisar İlçesinde “Vatandaşlarla Buluşma Toplantısı” düzenleyen Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren ve Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri bu kez vatandaşların dertlerin dinlemek için Pınarhisar’a bağlı Kaynarca Beldesindeki vatandaşların ayağına gitti.  Vatandaşların istek, şikayet ve önerilerini alıp değerlendirmek, çözümünü bulmak için kamu kurum amirlerinin de hazır bulunduğu “Vatandaşlarla Buluşma Toplantısı” Kaynarca Beldesinde Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren başkanlığında Atatürk Çok Amaçlı Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kaymakam Murat Eren’in, vatandaşların taleplerini dinlediği toplantıda kamu kurum ve kuruluş amirleri de kurumlarında yakın dönemdeki çalışmaları halkla paylaştı.

*Murat Eren; “Pınarhisar dışında ilk kez Kaynarca’da yapıyoruz”

Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren toplantının açılışında yaptığı konuşmada Pınarhisar’da yapılan Vatandaşlarla Buluşma Toplantılarının ardından ilk kez Kaynarca’da yapılan toplantının hayırlı olmasını diledi. Kaymakam Murat Eren; “Ben Pınarhisar İlçe Kaymakamı olarak toplantının hayırlı olmasını diliyorum. Kaynarca Belediye Başkanlığımızın ev sahipliğinde toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Ben önce Belediye Başkanımıza söz vermek istiyorum. Daha sonra söz almak isteyen varsa onlara da söz hakkı vereceğim” dedi.

*Serdar Türker; “Toplantıların çok faydasını gördük”

Kaymakam Murat Eren’in açılış konuşmasının ardından söz alan Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker; “Sayın Kaymakamımız göreve geldikten sonra Pınarhisar’da yapmış olduğu çalışmalar ile halkımızın sorunlarına eğilmiştir. Pınarhisar’da bu güne kadar yapılan toplantıların çok faydasını gördük. Pınarhisar dışında ilk defa Kaynarca’da toplantı düzenlenmesinden biz çok mutlu olduk. Kaynarca, Pınarhisar’ın tek beldesi” dedi. Başkan Türker konuşmasının devamında Kaynarca’da yaptığı çalışmalardan da söz etti.

*Veysel Can; “Siz ihbar edin, biz değerlendiririz”

Başkan Türker’in ardından söz alan Pınarhisar Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Veysel Can ise katılımcılara ve vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada; “Bizim için buradaki en önemli konulardan bir tanesi okul ve okul çevresindeki güvenliktir. Ayrıca hafta sonları bölgemize dışarıdan gelen misafirlerin ziyaretlerinde güvenlik kameralarına takılmayan ancak vatandaşlarımız tarafından görülen, durumu şüpheli olarak değerlendirilen bütün şahısların veya araçları bize bildirmenizi rica ediyoruz. Esnaf arkadaşlarımız gelen araçların plakalarını bir yere not ederlerse veya beldemize gelen satıcı, vakıflar adına para toplayan kişileri de bize bildirirlerse bunların kanun dışı bir yardım mı toplanıyor veya başka bir amaç ile buralarda bir keşif yapılıp yapılmadığını biz değerlendiririz, sizin güvenliğiniz için gerekli tedbirleri alırız.

Veysel Can; “Uyuşturucu madde bağımlılığı ilkokul seviyesine kadar düştü”

Diğer bir husus okuldaki öğrencilerimizin güvenliğidir. Bu illaki fiziki olarak güvenlik değil, ahlaki olarak da uyuşturucu madde bağımlılığı olarak da bizlere çok etki edebilecek bir durum söz konusu. Şuan gündemimizde uyuşturucu madde bağımlılığı ilkokul seviyesine kadar düştü. Ancak burada bulunan okuldaki durum biraz daha farklı olacak. Mesela okulun çevresine gelen satıcı kılığında veya okuldaki öğrencilerle dışarıdan arkadaşlık kurmaya çalışan sivil vatandaşlar olabilir. Bu vatandaşların öğrencilere yaklaşmasına izin vermemeliyiz. Velilerimizden veya halkımızdan bu tür duyumlar olduğu zaman, şüpheli birilerini gördükleri zaman bize bildirmenizi arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

*Murat Eren; “Özellikle çocuklarımızın güvenliği çok önemli”

Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Veysel Can’ın bu sözleri sonrasında Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren güvenlik konusunun önemli bir konu olduğunu ifade etti. Kaymakam Eren konuşmasında; “Güvenlik her şeyden çok önemli. Özellikle çocuklarımızın güvenliği çok daha önemli. Biliyorsunuz son yıllarda uyuşturucu madde çok yaygınlaştı. Hem de çok ucuz fiyatla çocuklarımıza ulaşabiliyor. Burada vatandaşlarımız olarak sizlere de bizlere de çok önemli bir görevler düşüyor. Böyle birilerini gördüğünüz, şüphelendirdiğiniz takdirde güvenlik birimlerine, bizlere bildirin” şeklinde konuştu.

*Hüsnü Uz; “Pasaport işlemeleri yılbaşına kadar İlçe Emniyette”

Kaymakam Eren konuşmasının ardından sözü Pınarhisar İlçe Emniyet Müdürü Hüsnü Uz’a verdi. Müdür Hüsnü Uz konuşmasında; “Emniyet olarak Pınarhisar ilçesinde yürüttüğümüz hizmetler var. Jandarma Komutanımız güzel bir konuşma yaptı. Biz belgelendirme olarak büro amirliği olarak ilçemizde pasaport hizmeti vermekteyiz. Bu en azından yılbaşına kadar devam edecek. Yılbaşından sonra bildiğiniz gibi pasaport ve ehliyet hizmetleri İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne devredilecek. O süreç başladı ve bu süreç devam edene kadar normal pasaportları verebiliyoruz. Bize Demirköy’den de müracaatlar oluyor, onların da pasaport taleplerini karşılıyoruz. Fakat sürücü belgesi konusunda ilçemizin nüfusu yetersiz olduğu için ilçemizde sürücü belgesi verilmiyor. Ancak Nüfus Müdürlüğüne geçtikten sonra verilmesi planlanıyor. Gerçekleşirse bu hizmetin de verilmesi söz konusu olacak. Pasaport için özlelikle İlçe merkezi ve köylerimizden umre ve hac zamanı yoğun müracaatlar yapılıyor. Biz de müracaatlarını alarak bir hafta içerisinde pasaportları adreslerine teslim ediliyor. Jandarma ile ortak çalışmalarımız oluyor. İşbirliği içerisinde bize tüm gelen ihbar ve şikayetleri değerlendiriyoruz” cümlelerine yer verdi.

*İbrahim Eren; “Okulumuzda bir eksiğimiz yok”

Müdür Hüsnü Uz’un konuşması sonrası söz alan Pınarhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Eren; “Kaynarca’daki Okulumuzda herhangi bir eksiğimiz yok. Geçen yıl fiziki olarak okulun çatısı tamamen değiştirildi. Bu yıl da kapıların ve diğer kısımların boyamaları yapıldı. Şuan devam eden uzunca bir duvarımız var onu da perde duvar şeklinde, sağlam ve sağlıklı olacak şekilde yapılarak kısa sürede bitecek. Öğretmen eksiğimiz yok, taşımalı sistem olduğu için yeterli sayıda öğrencimiz var. Taşımalı gelen öğrencilerimiz yemeğini burada yiyorlar” sözlerini kullandı.

*Seçkin Özdemir; “Takibini yapın”

Pınarhisar Mal Müdürü Seçkin Özdemir ise Kaynarca Beldesinde Maliyeye ait olarak bulunan tarım arazilerinin tespitlerini yapacaklarını bildirdi.  Bunu Belediye Başkanı ve Muhtarlardan yardım alarak yapacaklarını ancak vatandaşların da kendi işledikleri yerlerin takibini yapmalarının ileride problem yaşamamak adına önem arz ettiğini belirtti.

Seçkin Özdemir’in ardından söz alan Pınarhisar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Koray Toska, vakfın neden var olduğunu ve vatandaşlara yardım şartlarını aktardı. Müdür Koray Toska vatandaşların çevrelerinde gördükleri, tespit ettikleri vatandaşları kendilerine iletebileceklerini söyledi.

Daha sonra Pınarhisar Garnizon Komutanı İstihkam Albay Murat Taşkaldıran, Pınarhisar Müftü Vekili,  Pınarhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yahya Uluca, Pınarhisar İlçe Nüfus Müdürü Hatime Yıldırım, Pınarhisar İlçe Orman İşletme Şefi Cihan Genç yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yapılan toplantıya; Pınarhisar İlçe Garnizon Komutanı Albay Murat Taşkaldıran, Pınarhisar Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Veysel Can, Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, Pınarhisar İlçe Emniyet Amiri Hüsnü Uz, kamu kurum ve kuruluş amirleri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Pınarhisar Kaymakam’ı Murat Eren Başkanlığında Kaynarca’da yapılan “Halkla buluşma Toplantısı” vatandaşların soruların cevaplandırılmasının ardından sona erdi. (Gülcan Kutlu)

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Pınarhisar Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.