Ana Sayfa Gündem 4 Ocak 2019 250 Görüntüleme

Gençlik, değerler ve aile konuşuldu

Pınarhisar Kaymakamlığı ve Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Gençlik, Değerler ve Aile konulu konferansta “Gençlik, Değerler ve Aile” birçok yönü ile ele alındı.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Pınarhisar Kaymakamlığı ve Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen Gençlik, Değerler ve Aile konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak Tarih Eğitimi ve Değerler Eğitimi Uzmanı Prof. Dr. Kadir Ulusoy katıldı.

Prof. Dr. Kadir Ulusoy konferansta yaptığı konuşmasında, ülkemizin geleceğe güvenle bakabilmesi için, dünyada söz sahibi bir Türkiye olabilmek için bilinçli, duyarlı, özgüvenli, başarılı ve erdemli gençlere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Gençliği bataklığa saplanmış, kültür erozyonuna uğramış, ecdadını tanımayan ve benliğini kaybetmiş durumda olan ülkelerin bağımsızlığından bahsedilemeyeceğini ifade eden Prof. Dr. Kadir Ulusoy; “Türk milleti tarih boyunca bağımsızlığına düşkünlüğü ile bilinir. Bağımsızlığı koruyacak ve devam ettirecek olan gençlerdir” dedi.

Prof. Dr. Kadir Ulusoy, Türkiye’de gençliği ve aileleri bekleyen tehlikelerin olduğunu ve bu tehlikelere karşı tedbirli olunması gerektiğine vurgu yaparak, madde bağımlılığının artması, gençliğin duyarsızlık girdabına girmesi, intihar olaylarındaki kıpırdamalar ve boşanmaların artması gibi durumların başlıca sebepleri arasında değerlerimizden uzaklaşma ve inanç eksikliği olduğunu ifade etti.

Boşanmaların sürekli artmasının ve gençlerin evlilikten kaçmalarının da ayrıca bir sorun olduğunu belirten Ulusoy;  aile kurumunun korunması ve parçalanmış aile çocuklarının toplumdaki uyumu konularında daha duyarlı olunması gerektiğine dikkat çeken Ulusoy, konuşmasını “Erdemli Gençlik Bilinçli Aile Güçlü Toplum” sözü ile bitirdi.

Konferans Prof. Dr. Kadir Ulusoy’a katkılarından dolayı Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren’in, teşekkür plaketi vermesi ve Pınarhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Sezai Öztaş’ın  çiçek takdimi ile program sona erdi.

*Prof. Dr. Kadir Ulusoy kimdir?

Tarih Eğitimi ve Değerler Eğitimi Uzmanı Prof. Dr. Kadir Ulusoy, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliğinden mezun oldu. Ardından Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Tarih Eğitimi Alanında Yüksek Lisans, 2007 yılında Doktora yaptı.

2000-2004 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Sakarya ve Ankara’da öğretmenlik, 2004-2007 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğü Ders kitapları yazım komisyonunda Sosyal Bilgiler 4.-5. Sınıf kitaplarının yazarlığı ve komisyon başkanlığı ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığında görev yaptı. 2007 yılında Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Yrd. Doç. Dr. olarak göreve başladı. 2010 yılından itibaren Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesinde göreve başladı. 2017 yılında Profesör Unvanını aldı.

Birçok akademik dergi ve kuruluşta faaliyetleri bulunan Ulusoy; özellikle Antalya bölgesi başta olmak üzere birçok şehirde TÜBİTAK, Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa Birliği, Kalkınma Ajansları vb. projelerde, proje yürütücüsü ve araştırmacısı olarak görev aldı.

Özellikle değerler eğitimi, gençlik, toplumsal sorunlar, çiftçi, esnaf ve eğitim camiası ile ilgili önemli projeler konusunda uzmanlığı vardır. (Gülcan Kutlu)

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Pınarhisar Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.