Ana Sayfa Gündem 11 Ocak 2019 270 Görüntüleme

“Pınarhisar’a vefa borcumu ödemek için adayım”

MHP Pınarhisar Belediye Başkan Adayı Nedim Bars; “Pınarhisar’da yaşıyoruz. Her şeyimizi Pınarhisar’da edindik. Mal varlığımız, ailemiz, her şeyimiz Pınarhisar’da. Lise hayatımız, tahsil hayatımızda, meslek icabı Türkiye’yi gezmemiz noktasında görsel olarak edindiğimiz izlenimler ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin öğretileri çerçevesinde ve ticaret hayatındaki tecrübelerimizle biz Pınarhisar’a vefa borcumuzu ödemek için Pınarhisar’a belediye başkanlığına aday oldum. Bu izlenimlerimizle, belediyenin de gücünü bütünleştirerek bütün sorunlara çözüm üretmek için hazırız. Pınarhisarlı vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pınarhisar Belediye Başkan Adayı Nedim Bars 31 Mart 2019 da gerçekleşecek Mahalli İdareler seçimleri öncesinde Pınarhisar Gazetemize açıklamalarda bulundu. Belediye Başkan Adayı Nedim Bars yaptığı açıklamada “Pınarhisar’a vefa borcumuzu ödemek için aday olduğunu kaydederek; “Pınarhisar’da yaşıyoruz. Her şeyimizi Pınarhisar’da edindik. Mal varlığımız, ailemiz, her şeyimiz Pınarhisar’da. Lise hayatımız, tahsil hayatımızda, meslek icabı Türkiye’yi gezmemiz noktasında görsel olarak edindiğimiz izlenimler ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin öğretileri çerçevesinde ve ticaret hayatındaki tecrübelerimizle biz Pınarhisar’a vefa borcumuzu ödemek için Pınarhisar’a belediye başkanlığına aday oldum. Bu izlenimlerimizle belediyenin de gücünü bütünleştirerek bütün sorunlara çözüm üretmek için hazırız. Pınarhisarlı vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz” dedi.

*“Pınarhisar’ın değerine değer katmak için çalışacağım”

Güzel bir seçim çalışması geçirileceğine inandığını belirten Nedim Bars; “Pınarhisar’da şuanki gündem Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayını açıklamasının ardından gelişiyor. Ben CHP’nin adayına da adaylığının hayırlı olmasını diliyorum. Diğer adaylarımız ile birlikte birlik ve beraberlik içerisinde bu yarışı götüreceğimize inanıyorum. Hepimiz Pınarhisar’ın değerine değer katmak için çalışacağız. İlçemizde yaşayan insanların tercihleri nerede yoğunlaşırsa o başaracak. Güzel bir seçim çalışması geçireceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

*“Planlı bir şekilde bütün sorunların üzerine gideceğim”

Seçim döneminin bir süreç olduğunu aktaran Nedim Bars seçildiği takdirde sorunların üzerine planlı bir şekilde gidilerek çözüme ulaştırılma çabasında olacaklarını ifade ederek; “Seçim dönemi bir süreçtir. Eğer seçim sonrası halkımızın tercihi ile nasip olur seçilirsem öncelikle belediye’nin yapısını, bütçesini kısacası belediyeyi tanıyacağım. Onun ardından iyi bir planlama yaparak bütçeyi en verimli şekilde kullanmanın yolunu bulacağız. Çare üreteceğiz, ilçemizde yaşanan sorunlar hepimizin nispeten yaşadığı sorunlar. Öncelik sırasına göre planlı bir şekilde bütün sorunların üzerine gideceğiz. Belediye imkanlarından hiçbir ayrım gözetilmeden vatandaşlarımızın en yüksek seviyede faydalanması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Seçilirsek vatandaşlarımızla iç içe olacağız ve bunun için bütün zamanımızı ayıracağız” ifadelerine yer verdi.

*“Parti amblemini bırakacağım”

Belediye Başkanlığı makamını hizmet için bir aracı olduğuna dikkat çekerek; “O makam şimdi ulaşmak istediğimiz yer. Vatandaşlarımız o makama bizi götürecek, biz o makama geldikten sonra o makamın imkanlarını vatandaşımızın ayaklarına sereceğiz. Makam bizim Pınarhisar’a hizmet etmemiz için sadece bir aracı olacak. İlçe başkanı iken de vatandaşımıza faydalı olmaya çalıştık. Şimdi adayken faydalı olmaya çalışıyoruz. Her makamın gücü belli. Belediye başkanlığının da gücü daha fazla. Bu yüzden de hizmet açısından vatandaşımıza faydalandırma yüzdemiz daha fazla olacak.

Seçildikten sonra parti amblemimizi bırakıp vatandaşların her kesimine hizmet etmek için çaba göstereceğim. Benim şahıs olarak da düşüncem bu, MHP’nin bize anlatıları da bu, öğretileri de hayali de bu. Belediye başkanlığı bir milletvekilliği gibi siyasi bir makam değildir. Belediye Başkanlığı makamı seçimle gelen bir makamdır ama seçildikten sonra belediye başkanının siyasi kimliği ortadan kalkıyor. Belirli bir oyla seçiliyorsunuz ama Pınarhisar’da 11 bin kişi yaşıyor. Sadece sizi seçenlere değil, 11 bin kişiye hizmet edeceksiniz. Parti ayrımı, köken ayrımı, inanç ayrımı yapma şansınız yok” cümlelerini kullandı.

*“Yeni işimiz belediye başkanlığı olacak”

Halka hizmet hakka hizmettir diyen Nedim Bars sözlerine; “Benim inandığım bir şey var; Bir belediye başkanı yerelde ilçesi için sorumludur bir evde tencere kaynamıyorsa, bir evde baca tütmüyorsa belediye başkanı sorumludur. O insanlar sana gelmeden o insanları bulup neden evinde tencere kaynamıyor, neden bu baca tütmüyor diye sormak zorundadır. Biz bu güne kadarki yaşantımızda nasıl halkın içinde olduysak bu makama geldikten sonra daha fazla zaman ayıracağız.  Bundan önceki makamımızda işimizden gücümüzden dolayı yeteri kadar zaman ayıramadık ama o makamda işimiz yok artık, işimiz belediye başkanlığı. Halkımızla daha fazla zaman geçirerek bütün sorunların üzerine samimiyetle gideceğiz.

*“Sit alanı, araç park sorunu ve sokak hayvanları sorunu ilk önceliğimiz”

Nedim Bars açıklamasında Pınarhisar’ın sorunlarına ve çözüm noktasında neler yapacağı konusunda da şu bilgileri aktardı; “Pınarhisar’ın en büyük sorunlarından birisi sit alanı sorunu. Geçtiğimiz günlerde Vakıflar Genel Müdürlüğü bu konuda bilgilendirme yaptı. Bu işin çözüm noktasının belediye olduğu ortaya çıktı. İlk işimiz bununla ilgili çalışmayı yaparak bu sorunu çözmenin yollarını arayacağız. Bildiğimiz gibi Pınarhisar’da bir trafik sorunu var. Belediyenin bu sorunu kendi bütçesi ile çözme imkanı olmadığı için devletimizin bu sorunu da çözmesi amacıyla tüm girişimlerimizi yapacağız.

İlçemizde ayrıca yoğun bir şekilde sokak hayvanları sorunu var. Bu hayvanlar ilçemize yoğun bir şekilde dışarıdan da atılıyor. Bununla ilgili hayvan barınağı konusu muhakkak çözüme ulaştırılacak. İlçemizde araçlar için park sorunu var. Bu park sorunu ile ilgili kalıcı çözümden önce basit geçici çözümlerle önce rahatlatacağız, ondan sonra da kalıcı çözüm bulmanın yolunu arayacağız. Geçici çözüm için de belli bölgelerimizde metruk alanlarımız var. Bu alanlarda kiralama yöntemi ile geçici park alanları oluşturacağız.

*“Birbirimizi kandırmaya gerek yok”

Nedim Bars yaptığı açıklamaları; “Biz şu anda sadece adayım. Partimizin politikaları var, üretken belediyecilik adına partimizin bir projesi var. Bu proje dahilinde hareket edeceğiz. Diğer partilerde olmadığı şekilde hizmetler bizim partimizde genel başkan tarafından genel merkez tarafından takip ediliyor.  Kendi standarlarının, öğretilerinin dışına çıkıldığı zaman kesinlikle müdahale ediyor, yanlışa fırsat vermiyor. O manada biz ciddi, değişik bir belediyecilik anlayışı ile insanımızın mutlu olacağına inanıyoruz.

Aday olmaya karar verdikten ve Genel Merkezimizin onayını aldıktan sonra bütün planlarımızı kurduk, hesabımızı yaptık. Belediye kurumsal kimliğe kavuşacak. Belediyede başkanıyla, çalışanıyla belediyede çalıştığını hissedecek, vatandaş ta bunu hizmet olarak görecek. Bütün birimler oluşturulacak, sorumluları belirlenecek, ekibi kurulacak. Belediye bütçesinin elverdiği ölçüde personel alınacaksa alınacak, alınamayacaksa mevcut personel ile planlı bir çalışma gerçekleştirilecek.

Büyük projelerle birbirimizi kandırmaya gerek yok. Pınarhisar’ın sorunları belli, ihtiyaçları belli, bütçesi belli. Bu mevcut bütçeyi biz verimli bir şekilde kullanıp, israftan kaçınarak, en yüksek seviyede faydalandıracağız.  Bunun da planlı bir çalışmadan geçtiğine inanıyoruz.

Mahalli idareler seçimleri önce ilçemize sonra ülkemize hayırlı olsun. Bütün adaylarımıza da başarılar diliyorum. Kavgasız, gürültüsüz, tatlı bir çekişme içerisinde bir seçim geçirmeyi diliyorum” şeklinde sonlandırdı. (Gülcan Kutlu)

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Pınarhisar Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.