Ana Sayfa Gündem 1 Mart 2019 176 Görüntüleme

Nedim Bars Pınarhisar için 5 hedefini açıkladı

Kampanya çalışmalarına hız veren Pınarhisar Belediye Başkan Adayı Nedim Bars, ilçemizin geleceğine yönelik geliştirdiği 5 hedefi açıkladı.

Bir yandan ilçenin ekonomik kapasitesini geliştirmeyi diğer yandan belediyenin görev ve sorumluluklarını başarılı bir şekilde yerine getirme hedeflerinin altını çizen Bars, “halkımızın karar alma süreçlerine katılacağı şeffaf bir belediyecilik yapacaklarını” söyledi. Pınarhsar’ın uzun yıllara dayanan sorunlarını çözmek için Pınarhisar için ortaya koydukları hedefleri ise şöyle sıraladı.

Pınarhisar için 5 Hedef:

  1. Pınarhisar Ekonomisinin Canlandırılması
  2. Konut, Altyapı ve Üstyapı Sorunlarının Giderilmesi
  3. Pınarhisar Belediyesinin Çalışma Hızının Arttırılması
  4. Tertemiz Bir Pınarhisar
  5. Halkın Yönetime Aktif Katıldığı, Şeffaf Bir Belediye Oluşturulması

Nedim Bars Hedeflerinin açıklamalarını ise şöyle yaptı;

  1. Pınarhisar Ekonomisinin Canlandırılması

“Pınarhisar ekonomisinin gelişimi için öncelikle ilçe nüfusumuzun artması gerekiyor. Şu anda Pınarhisar’da çalışıp çevre ilçe ve beldelerde ikamet eden kişilerin ilçemizde ikamet etmesi Pınarhisar ekonomisine katkı sağlayacak. Bunun içinse yeni imar alanlarının ve toplu konutların inşa edilmesi gerekiyor. “

Şehir merkezinden geçen eski İstanbul Kırklareli karayolu Pınarhisar’ın ekonomik can damarı olduğunu vurgulayan Bars, “bu yolun kalabalık olması ve yol üstü park yoğunluğu nedeniyle gelip geçen araçlar duraklayıp alışveriş yapmakta sıkıntı çekiyorlar. Bu yolun genişletilip bir tarafının ücretli park alanı diğer tarafının da geçici park alanı olarak kullanıma açılması alışveriş imkanlarını artıracak ve kent ekonomisine katkı sağlayacak” dedi. Bu düzenleme ile aynı zamanda park eden araçlar yüzünde tüm gün dükkanın önünün kapanması ve mal indirme bindirme sorunlarını önüne geçileceği ve esnafın rahatlatılacağını vurguladı.

  1. Konut, Altyapı ve Üstyapı Sorunlarının Giderilmesi

Mevcut sit alanı adaletsizliğinin ve imar planlanmasının, vatandaşlarımız için sorunlar ve adaletsizlik meydana getirdiğini belirten Bars, 31 Mart sonrasında yeni bir İmar ve Çevre Koruma Planının en kısa sürede hazırlanarak Bakanlığının onayına sunulacağını söyledi. Ayrıca tarihi kale ve kalıntılarından kaynaklı sit (koruma) alanı seviyelerinden doğan adaletsizliklerin de giderileceğini söyleyen Bars, “Aynı sokakta farklı statüde parsel kalmayacak, vatandaşlarımız arsalarını konut olarak değerlendirebilecek” dedi.

  1. Pınarhisar Belediyesinin Çalışma Hızının Arttırılması

Belediye personelinin hem kapasite hem de verim olarak güçlendirilmesi gerektiğini söyleyen Bars, Pınarhisar Belediyesinin çalışma hızının arttırılarak, vatandaşların sorunlarına kısa sürede cevap verebilir hale getireceklerinin açıkladı.  İlçenin herhangi bir noktasında belediyemizin sorumluluğunda olan hiçbir konunun çözümsüz kalmayacağını, vatandaşların talepleri ve isteklerinin daha hızlı bir şekilde değerlendirilip sonuca ulaştırılacağının altını çizdi.

  1. Tertemiz Bir Pınarhisar

Sokakları, parkları ve havası temiz bir Pınarhisar hedeflediklerini söyleyen Bars, vatandaşlarımızın, çöp sorununun ortadan kaldırılacağını, üst yapı düzenlemeleri ile sokak görünümlerinin iyileştirileceğini söyledi. Daha yaşanabilir ve sağlıklı bir şehir için gerekli olan tüm adımları atacaklarının sözünü verdi.

  1. Halkın Yönetime Aktif Katıldığı, Şeffaf Bir Belediye Oluşturulması

Bir şehirde oluşan sorunların, ancak o sorunu yaşayan vatandaşlar tarafından doğru bir şekilde tespit edilebileceğini söyleyen Bars, “halkımızın karar alma süreçlerine aktif katılabilecekleri kent konseyi mekanizmasını hayata geçireceğiz, bu sayede şehirde yaşanan sorunları doğrudan o sorunun mağdurlarından öğreneceğiz. Sadece sorunları öğrenmek değil, atılması gereken adımları ve çözüm önerilerini de birlikte ortaya çıkaracağız. Kadnılar, gençler, engelliler herkes yönetime aktif bir şekilde katılacak.” dedi. Belediyenin her anlamda hesap verebilir ve şeffaf bir yapısı olması gerektiğini vurgulayan Bars, “Cevapsız tek bir soru kalmayacak” dedi. (Gülcan Kutlu)

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Pınarhisar Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.