Ana Sayfa Gündem 29 Kasım 2019 48 Görüntüleme

Pınarhisar Eğitim Bir Sen’den öğretmenlere yemek

Pınarhisar Eğitim Bir Sen organizasyonu ile “Öğretmenler Günü” yemeği Kırklareli Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Selahattin Karanfiller’in katılımıyla Pınarhisar’da gerçekleşti.

HABER

Gülcan KUTLU

Pınarhisar Eğitim Bir Sen organizasyonu ile “Öğretmenler Günü” yemeği Kırklareli Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Selahattin Karanfiller’in katılımıyla Pınarhisar’da gerçekleşti. Eğitim-Bir-Sen Pınarhisar İlçe Temsilcisi Hüseyin Ertuğral ve beraberindeki üyeler gelen konukları kapıda karşıladı. Yemek organizasyonu Eğitim-Bir-Sen Pınarhisar İlçe Temsilcisi Hüseyin Ertuğral’ın selamlama konuşması ile başladı. Hüseyin Ertuğral, Kırklareli Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Selahattin Karanfiller’in de etkinliğe katıldığını belirterek gelen misafirlere Hoşgeldiniz diyerek sözü diğer konuşmacılara bıraktı.

Kırklareli Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Selahattin Karanfiller yemek organizasyonunda yaptığı konuşmada; “öğretmenler günü vesilesi ile düzenlenmiş olan bu yemek sadece öğretmen arkadaşlarımıza değil, Milli Eğitimde çalışan tüm arkadaşlarımızı kapsayan bir organizasyondur. Bir milyon üyesi ile Türkiye’nin en büyük emek hareketi olan Memur Sen ve bağlı sendikaları Türkiyemizin akademik ve bilimsel gelişmesine, eğitiminin büyümesine yardımcı olan, katma değer üreten bir sendikadır. Memur Sen ve buna bağlı olan 11 sendikamız, bunların içindeki Eğitim Bir Sen sendikamız Türkiye’deki eğitimdeki gelişmeleri, eğitimin raporlaşması, yeni neslin gelişmesi, yetişmesi, müfredatta ülkemizin siyasi, ekonomik ve hukuki meselelerinde kafa yoran, hazırlık yapan ve raporlarını hazırlayan bir sendikadır. Dolayısıyla biz Eğitim Bir Sen olarak ülkemizin gelişmesi adına bütün alanlarda çalışmalarımızı yapıp mevcut hükümetlere sunuyoruz. Eğer bir eksiklik, yanlışlık varsa bunu yüksek dille de ifade etmek istiyoruz. Her zaman şunu söylüyoruz; Biz Eğitim Bir Sen olarak sokak sendikacılığı değil, biz ülkenin hizmetinde çalışan bir sendikayız. Ve asla devletin içine sızma gibi bir eylem ve hareketin içerisinde olmadık, olmayacağız. Devlet içine sızılacak bir yer değildir, devlet ancak kendisine sığınılacak bir yerdir.

Sizlerin en çok beklentisi olan 3600 göstergesi. Bu en çok önümüze çıkıyor. Bunun alt çalışmaları yapılıyor. Biz toplu sözleşmede çalışmalarımızı hükümete merkezi yönetime sunduk ama hükümette bunun çalışmalarını 5-6 aydır yapıyor. Maliyeti yüksek bir girişim, yüksek bir alan. Onlar da çok dikkatli çalışarak bu işi çözme yolundalar. Biz bu 3600 göstergesi ile alakalı zaman veremiyoruz çünkü o işin mali boyutu çok yüksek. Maliye Bakanlığı adeta iğne ile kuyu kazıyor. Takdir edersiniz ki nöbet konularında, ders ücretlerinde ve buna benzer kazanımlarda Eğitim Bir Sen bu hususta imzasını atmıştır. Türkiye’nin en büyük ve en yetkili Sendikası Eğitim Bir Sendir ve eğitime büyük katkısı olmuştur.

Şu anda 2019 eğitimi izleme ve inceleme raporunu hazırladık, hükümete ve bakanlığa sunduk. Biz de geldiğinde valimize, il Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze sunacağız.

Eğitim Bir Sen’in diğer sendikalardan ayrılan bir özelliği de argesi güçlüdür, her konuda inceleme araştırma yaparak raporumuzu sunarız, ondan sonra da konuşulması gereken yerde de konuşmamızı yaparız” dedi.

Karanfiller konuşmasının sonunda yemeğe katılan tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından hep birlikte yemek yenilerek sohbetler edildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Pınarhisar Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.