Ana Sayfa Gündem 14 Şubat 2020 39 Görüntüleme

Üniversite öğrencilerine yönelik öykü yarışması

Pınarhisar MYO’dan yapılan açıklamada üniversite öğrencilerine yönelik öykü yarışmasının düzenleneceği bildirildi.

HABER

Gülcan KUTLU

Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu’ndan (PMYO) yapılan açıklamada Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından üniversite öğrencilerine yönelik öykü yarışmasının düzenleneceği bildirildi. Eserlerin son teslim tarihi 30 Nisan 2020, jüri değerlendirmesi 15 Mayıs 2020 tarihinde olacak. Yarışmanın sonuçları, 2 Haziran günü saat 17.00’den itibaren Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı web sayfası ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak. 1. Gelen öyküye 10 bin TL, 2. Gelen öyküye 5 bin TL, 3. Gelen öyküye ise 2 bin 500 TL ödül verilecek.

Üniversite öğrencilerine yönelik öykü yarışması ile uyuşturucu ve madde bağımlılığının sağlığa, insan ilişkilerine ve topluma verdiği olumsuz etkileri ortaya koymak ve özellikle üniversite gençliği arasında uyuşturucu madde kullanımını önlemek ve uyuşturucunun zararlarına dikkat çekmek amaçlanıyor.

*Katılım şartları

Öykülerin teması; bağımlılık, uyuşturucunun insan ve toplum üzerindeki zararları konuları çerçevesinde kullanımı hakkında oluşturulacaktır. Eserlerde, uyuşturucu maddeyi özendiren, teşvik eden, detaylı bilgi veren ifadeler kullanılmayacaktır. Yarışmaya katılım sağlayan tüm eserler; İmla kurallarına uygun şekilde, A4 kağıdı ebadında, Word formatında Times New Roman karakteri kullanılarak, 12 punto büyüklüğünde, Sayfa kenar boşlukları her yandan 2,5 cm boşluk, Her satır arası 1,2 nk, En fazla 3000 kelime olacak şekilde hazırlanıp narkoyarisma@egm.gov.tr veya oykuyarismasi@egm.gov.tr mail adresine gönderilecektir. Eser sahiplerinin Adı-Soyadı, TC kimlik numarası, Telefon numarası ve Üniversite bilgileri Öykü metninin ilk sayfasına yazılacaktır. Şartnamede bulunan katılım formu eksiksiz ve ıslak imzalı bir şekilde PK 155 Yenişehir PTT Merkez Müdürlüğü Ankara adresine fiziki olarak gönderilecektir. Fiziki olarak gönderilecek katılım formların tamamı PTT Şubeleri üzerinden gönderilmelidir. Katılım formu gönderilmeyen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Her üretici bir eser ile yarışmaya katılabilir, ayrıca birden fazla kişi tarafından ortaklaşa üretilen veya gönderilen eser değerlendirmeye alınmayacaktır. Eser içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin kullanımıyla ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir. Yarışmaya üniversitelerde öğrenim gören herkes katılabilir. Başvuru yapılan eserlerin, mevzuattaki yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Üretilen eser, katılımcının adı-soyadı, T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, iletişim bilgileri ile “Eserin, tüm haklarının bizzat tarafımca üretildiğini veya kullanım haklarının tarafımda olduğunu, daha önce benzer nitelikli bir yarışmaya katılmadığını, özgün ve telif haklarının satılmamış olduğunu taahhüt ederim. Yarışma şartnamesi tarafımca okunmuş, telif haklarının 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında bedelsiz ve süresiz olarak T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü – Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığına geçeceğini ve tüm şartları kabul ederim’’ ifadesinin bulunduğu, ıslak imzalı katılım formu ile tarafımıza iletilecektir. Katılım formuna katılımcının bilgileri yazılacak ve kişi tarafından kendi el yazısı ile ismi yazılarak imzalanacaktır. Katılım formunun imzalanması yarışma ile ilgili şartnamenin tüm hükümlerinin kabul edildiği anlamına gelmektedir. Usulüne uygun olarak doldurulmamış ve imzalanmamış katılım formlarına ilişkin eser değerlendirilmeye alınmayacaktır. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Pınarhisar Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.