Ana Sayfa Gündem 10 Haziran 2016 993 Görüntüleme

Girişimci Kadınlar Lüleburgazlılarla Buluştular

 

*Lüleburgaz 2016 Kadın Yılı Etkinlikleri kapsamında kadın girişimciler “Girişimci Kadın Zirvesinde Lüleburgazlılarla buluştular.

HABER MERKEZİ

Türkiye’nin dört bir yanında faaliyetlerini sürdüren, iş hayatına farklı bir bakış açısı getiren, üreten, kazanan, ekonomiye ve toplumun her kesimine olumlu faydalar sağlayan kadın girişimciler Lüleburgaz 2016 Kadın Yılı Etkinlikleri kapsamında, Lüleburgaz’da ağırlandı. Girişimci kadınlar, Lüleburgaz’da gerçekleşen Girişimci Kadın Zirvesinde birbirinden önemli konulara değindiler. Kadın Girişimciler başarı hikayeleri ile Lüleburgaz’lı kadınlara ilham verdiler. Sosyal Medya Kampüsü Kurucusu Baturay Elönünün moderatörlüğünü yaptığı programda sahneye ilk olarak A Capella gurubu SesVerSus çıktı.

*Kurt “Kadınlar gerçekleri hayal eder”

Programın ilk konuşmacısı olan Adem-Havva Group CEO’su Özlem Safiye Kurt “Kadınlar gerçekleri hayal eder” başlıklı konuşmasında kendi hayat hikayesini anlatarak, azimle çalışmayla birlikte hayallerin gerçeğe nasıl dönüştüğünü anlattı.

*Tanıl “Hayaller sabırla birlikte başarıya dönüşür”

Ekşi sözlük yazarı Bengü Üçüncü ve Zaytung editörü Ayşe Balıbey Tanıl, ‘Kadın Dokunuşu’ başlıklı konuşmalarında, kurulan hayallerin sabırla birlikte başarıya dönüşeceğine dikkat çektiler. Bengü Üçüncü ve Ayşe Balıbey Tanıl, iyi yapıldığına inanılan tutkuların peşinden giden ve ne istediğini bilen insanların karşısında, bütün dünyanın kenara çekildiğini ifade ettiler.

*Karasu “Cinsiyet eşitlikçi yaklaşım çok önemli”

BKM Express’ten Figen Karasu “Kadınlar Ne İster” başlıklı konuşmasında kadınların değişiminin toplumun değişimiyle paralel olduğunu, kadının özgüveniyle çalışma hayatında muhakkak yer alması gerektiğini ve hem toplumda hem iş hayatında cinsiyet eşitlikçi yaklaşımın çok önemli olduğunu vurguladı.

*Öztürk “Hayallerinizin peşinden gidin”

Melisamom Bloggerı Merve Öztürk, “İşte bu bizim hikayemiz” başlıklı konuşmasında, nasıl bu kadar çok tanınmış bir anne-çocuk bloggerı olduğunu, kadınlara hayallerinin peşinden gitmeleri, onları küçümsememeleri, ufacık bir hayalin nasıl harika bir gerçekliğe dönüşebileceğini anlattı.

*Aynur “Severek yapılan iş başarıyla sonuçlanır”

İşini Sev Kurucusu Duygu Aynur “Hayalin İşin Olsun” adlı konuşmasında hayalini gerçeğe dönüştürüp hayata geçirdiği projesini anlattı. Duygu Aynur, severek ve isteyerek yapılan tüm işlerin başarıyla sonuçlanacağının altını çizdi.

*Güleç “Lüleburgaz’da kadınlara çok önem veriliyor”

Fundalina Bloggerı Funda Güleç “Güç Bizde Artık” başlıklı konuşmasında, kadın olmanın toplumu beslemek ve geliştirmekle aynı olduğunu belirtip, kadınların kendilerini her alanda azimle geliştirmeleri gerektiğini ifade etti. Funda Güleç sunumunda istatistiki verilerden yararlandı. Lüleburgaz’ın herkes için imrenilen bir yer olduğunu, Lüleburgaz’da kadınlara verilen önemin çok fazla olduğunu söyledi.

*Teker “ Eğitime önem verilmesi gerekir”

Peugeot Finans Ürün Müdürü Didem Güneri Teker, ‘Uzaklardan size yakın bir hikaye’ başlıklı sunumunda, küçük bir köy okulunda başlayan ve bugüne kadar geçen süreçte yaşadıklarını ve deneyimlerini paylaştı. Teker, hayalleri gerçekleştirmek için hedeflerin olmazsa olmaz araçlar olduğunu ve her zaman hedeflerin peşinden gitmek için kişisel gelişime ve eğitime önem verilmesi gerektiğini belirtti.

*Bayburtlu “ Marka kurma sürecine dikkat edilmeli”

Makarna Lütfen kurucusu Tuğba Bayburtlu “Üreten bir kadın olmanın dayanılmaz mutluluğu” başlıklı sunumunda, marka kurma sürecinde dikkat edilmesi gerekenlere değindi. Bayburtlu ev ortamında başladığı işini nasıl pazarlayarak büyütebildiğini ve bu süreçte dikkat edilmesi gerekenleri paylaştı.

*İşeri ve Demirli “Başarı vardığınız yer değil, sonu olmayan yoldur”

Cocuklageziyoruz.com kurucuları Evrim İşeri ve Ezgi Demirli, sunumlarında üretmenin ve çalışmanın sadece belirli saatlerde olmaması gerektiğini, farklı bir şeyler üretmeyi düşünmek gerektiğini ve herkesin fikirlerini hayata geçirmeleri için ilk adımı atmanın çok önemli olduğunu ifade ettiler. Konuşmacılar, elde edilen başarıyı ileri taşımanın her zaman kişinin kendi elinde olduğunu da sözlerine eklediler.

*“Biz çocuklarımızı farklı yetiştireceğiz”

Girişimci Kadın Zirvesinin sonunda bir konuşma yapan Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak gelen konukların tecrübelerinin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayarak; “Bizim için bugün yeni kapılar pencereler açtınız ki bunun sonuçlarını gelecek yıllarda hep beraber göreceğiz. Bundan 17-18 yıl önce Lüleburgaz için bir vizyon yazdığımızda dedim ki, gelecekte Türkiye’deki yöneticiler Lüleburgaz’dan çıkacak. Çünkü biz çocuklarımızı farklı yetiştireceğiz. Onların okul başarıları yetmez yalnızca yaşam başarısının üçte birini oluşturur. Geriye kalan kısmını hep birlikte yaratacağız. 3-4 gün önce bir haber geldi. Dans yarışmasında bir kız çocuğumuz ülkemizi başarıyla temsil ederek derece aldı. Ve diyor ki, “Bu başarı Lüleburgaz’daki Ekin Atölyesi sayesinde.” Rio De Janeiro’dan sonra en fazla dans okulu Lüleburgaz’da. Bu sahne yılda 250 etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Korolarımız var, şiir guruplarımız var. Bütün hepsinde başarıya giden yolun arkasında Lüleburgazlı kadınlar var. Bunu asla ve asla kimse saklayamaz. Gerçek anlamda toplumumuzu yönlendiren, hayat veren ve şekillendiren kadınlarımızdır” dedi.

Program sonunda Bilişim Garaj Akademisi’nde verilen eğitimleri tamamlayan öğrencilere sertifika töreni düzenlendi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com