Ana Sayfa Resmi İlanlar 17 Haziran 2016 1910 Görüntüleme

T.C. PINARHİSAR İCRA DAİRESİ

 

T.C.

PINARHİSAR

İCRA DAİRESİ

2016/22 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Kırklareli İl, Pınarhisar İlçe, 125 Ada No, 593 Parsel No, Göçnük Mevkii, Tozaklı Köyü, Tarla vasıflı taşınmaz killi-tınlı yapıya sahiptir., sulama imkanı bulunmakta olup üzerinde ağaç yoktur.

Yüzölçümü                  : 5.300 m2                İmar Durumu: Dosyasında Mevcuttur.

Kıymeti                        : 26.500,00 TL                     KDV Oranı    : %18

Kaydındaki Şerhler    : Dosyasında Mevcuttur.

  1. Satış Günü :16/08/2016 günü 10:30-10:35 arası 2. Satış Günü :20/09/2016 günü 10:30-10:35 arası

Satış Yeri                      : PINARHİSAR KAYMAKAMLIK BAHÇESİ

2 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Kırklareli İl, Pınarhisar İlçe, 221 Ada No, 4 Parsel No, Bostancı Yolu Mevkii, Orta Mah. Tarla vasıflı taşınmaz killi-tınlı yapıya sahiptir, sulama imkanı bulunmamakta olup üzerinde ağaç yoktur.

Yüzölçümü                  : 5.825 m2                İmar Durumu : Dosyasında Mevcuttur.

Kıymeti                        : 37.862,50 TL                     KDV Oranı    : %18

Kaydındaki Şerhler    : Dosyasında Mevcuttur.

  1. Satış Günü :16/08/2016 günü 10:40-10:45 arası2. Satış Günü: 20/09/2016 günü 10:40-10:45 arası

Satış Yeri                      : PINARHİSAR KAYMAKAMLIK BAHÇESİ

———————————————————————————————————————–

Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/22 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/06/2016

 

 

    Celil BİRCAN

İcra Müdürü

110410

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com