Ana Sayfa Gündem 26 Temmuz 2016 1076 Görüntüleme

Karasu “Emellerine Ulaşamayacaklar”

 

*Pınarhisar AK Parti İlçe Başkanı Hicret Şamil Karasu FETÖ terör örgütünün darbe girişiminin ardından gündemi Pınarhisar Gazetesine değerlendirdi.

HABER MERKEZİ

15 Temmuz’dan beri devam eden bu süreçle ilgili ülkemizin gergin, sıkıntılı günler geçirdiğinin herkesin farkında olduğunu söyleyen Hicret Kamil Karasu; “Misyoner siyonislerin ve haçlı ordusunun devamı olan şuan isimlerini tek tek bilemediğimiz fakat bu durumun hepimizin hissettiği, ülkemizin içinde de takip edilen FETÖ terör örgütü tarafından düzenlenmiş bir operasyonla ilgili Aziz Türk Milleti olarak, çocuğundan yaşlısına gencine, polisinden askerine, inşaatçısından öğretmenine, parti gözetmeden hepsinin tek ses olarak verdikleri tepkiden, memleket sevgisinden dolayı öncelikle hepsine önce Hicret Şamil Karasu olarak, sonra Pınarhisar AK Parti İlçe Başkanı olarak teşekkür ediyorum” dedi.

*“Emellerine ulaşamayacaklar”

FETÖ terör örgütünün emellerine ulaşamayacaklarını belirten Başkan Hicret Şamil Karasu; “Yaşadığımız bu süreç biraz zor bir süreç. Çünkü devamı olan ve olması gereken bir süreç. Dün gece itibarı ile Ohal ilan edildi. Bu Ohal süresince inşallah memleketimize bu örgütün temizlenmesi ile ilgili hayırlara vesile olacak diye düşünüyoruz. Çünkü öyle bir örgütlenme yapmışlar ki girdikleri yapının, nerede olduklarını şuan kestirmemiz söz konusu bile değil. Muhakkak memleketimizdeki tüm vatandaşlarımızın gözlemleri ile, hassasiyetleri ile bu işin çözüleceğine ve Türk Milletinin hepsinin bir nefer gibi, hepsinin bir istihbaratçı gibi, hepsinin birer komutan gibi bu davaya ve memlekete sahip çıktıklarını gördüğümüz için kesinlikle bunlar emellerine ulaşamayacaklar. Bu bir kere böyle bilinsin” dedi.

*“Bazı kesimlerden destek göremiyoruz”

Açıklamasında bazı kesimlerden destek göremediklerini söyleyen Şamil Karasu bu kesimlerin destek olmamalarından halk olarak üzgün olduklarını belirterek; “Ancak bizi üzen taraf Türk Milletinin çoğunluğu bu davaya inanarak memleket aşkı ile sokakları doldururken ne yazık ki bazı kişilerden, bazı STK’lardan, bazı belediyelerden, bazı siyasi partilerden bu desteği göremiyoruz. Son yaşanan Ohal oylamasında da CHP ve HDP tavrını göstermiştir. Sokaklara çıkmamaları bu davaya destek olmamaları bizi gerçekten halk olarak üzmüştür. CHP derken halkın partisi olmadıklarını bir kez daha göstermişlerdir. Ve bunların bundan sonraki süreçte onlara nasıl yansıyacağını, nasıl vatandaşlara bu halkın partisi olduklarını ispat edeceklerini ben gerçekten kaygı ile izliyorum. Çünkü bu duruş artık siyasi bir duruş, siyasi bir dava değil, Türkiye Cumhuriyetinin her ferdinin üstlenmesi gereken bir görevdir. Türk Milletinin asker olarak doğduğu bir memlekette askeri bir darbe olarak gibi görünse de tüm askerlerimiz, polisimizin her bir ferdi bizim kardeşimiz, abimiz, canımız ve ciğerimizdir. Bu insanların içine bu örgütün girip, bir yerlerden düğmeye basıldığını ve bu işin memleketi yıkma işi olduğunu anlayamamanın bir ahmaklık olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

*“Meydanlar gün geçtikçe kalabalıklaşıyor”

Meydanların her geçen gün kalabalıklaştığını ve vatandaşların daha fazla destek olduklarına dikkat çeken Karasu; “Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımızın ikinci bir emrine kadar bu nöbetlerimiz kesinlikle devam edecek. Meydanlardan çekilin bu iş bitti diyene kadar bu nöbetlerimiz devam edecektir. Herkes maddi kaygılarını bir kenara bıraktı memleket davası ve aşkı için nöbetlerimiz devam edecek. Herkes bu konuda kararlı, her gün çoğalan bir kalabalık var. Baştan insanların anlayamaması, insanların işleri sebebi ile az olan nöbet tutanlar, zamanında yaşanan taraftar medyacılığı geçip tüm medyanın tek bir ses olup bu durumu gerçek yüzü ile izah etmesi ile vatandaşlarımız daha da kalabalıklaşıyor. Sağduyulu insanlarımız çok fazla. Ben buradan tüm halkımızı tekrar meydanlara davet ediyorum. Meydanları boş bırakmayalım çünkü bu şer güçler bugün de Feto efendiye artık ne akıl verdilerse Siyonist ve haçlı ordusu çok ahmakça tehditlerle Türk Halkını bastırabileceğini, ezebileceğini düşünüyorlar. Ama asla böyle bir şey olmayacak, bu aziz millet daha hiçbir medyada yansımadan, daha hiçbir şekilde parti örgütlenmesi olmadan, hiçbir tatbikatı olmamasına rağmen 15 Temmuz gecesi kurşuna kafa tutarak, tankların altına yatarak bu azizliğini göstermiştir” dedi.

*“Çanakkale ruhu bitmedi”

Çanakkale ruhunun halen bitmediğini belirten Başkan Karasu; “Onlar istedikleri kadar hesaplarını yapsınlar, hesapları boşa çıkacaktır, onlara hiçbir şekilde bu memleket boyun eğmeyecektir. Bu olay elbet bitecektir, ohal ne kadar sürer bilemeyiz ama bu süreç her vatandaşımızın birer istihbaratçı, asker, emniyet müdürü gibi bu davaya sahip çıkacaktır. Zaten sahip çıktığını görüyoruz. Kamyon kullanan çarşaflı bir bayanın, Bayburt’ta balta ile nizamiye kapılarına dayanan teyzelerimizin fotoğrafları her şeyi izah ediyor. Biz bir kez daha yaşadık ki Çanakkale ruhu daha bitmemiştir” şeklinde konuştu.

*“Gönüllerinden geçen duygularla yaptılar”

Geçtiğimiz günlerde Pınarhisar’da yaşanan hareketlilik hakkında da bir değerlendirme yapan Şamil Karasu; “Pınarhisar’ımızda da geçen akşam yaşanan olayda bir bilgi geldi. 76 tane tır, 6 tane de iş makinesi 10 dakika içerisinde nizamiye kapılarına dayandı. Bunun hiçbir zaman bir tatbikatı olmadı, bu vatandaşlar böyle bir eğitimle bu işi yapmadılar. Sadece gönüllerinden geçen duygularla bunları hazırladılar.  10 dakika içinde bütün kapılar kapatıldı. Buda aziz milletimizin aziz damarlarındaki asil kandan kaynaklanmaktadır. Duyguların çok yoğun yaşandığı bu günlerde ben tekrar herkese çok teşekkür ediyorum. Buraya gelmeyen, katılmayan kişilere de millet cevabını bir şekilde verecektir. Eğer kendilerini bu vatanın, bu milletin ferdi olarak gören kişiler için hiçbir talimat bugün bu meydanlara gelmeyi engelleyemez” dedi.

*“Tarafsız yayın yapan basına teşekkür ediyorum”

Pınarhisar İlçe Başkanı Hicret Kamil Karasu sözlerini darbenin yapıldığı saatlerde kahramanlık göstererek yapılmasını engelleyen vatandaşlara ve darbe sırasında tarafsız olarak yayın yapan medya kuruluşlarına Pınarhisar Gazetesi aracılığı ile teşekkür ederek tamamladı. Karasu; “Ben tekrar tekrar kurşuna kafa tutan, yollara çıkan teyzelerimize, bastonları ile çıkan amcalarımıza, çocukları ile meydanlarda yatan annelerimize, tankların altına yatan kardeşlerimize, asker demediğim üniformalı hainlere kafa tutan asker personelimize, gece gündüz uyumayan emniyet personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum.

Medyaya da hayriyetten bir teşekkürümüz olacak. Biz yıllardır bir kısım medyayı yıllardır hep taraflı medya diye tanıdık. Hepsinin birer parti mensubunun, birer işadamlarının medyası olarak tanıdığımız medya bu günlerde gerçek kimliklerini ortaya çıkardılar. Buradan Pınarhisar Gazetesi olarak da size de teşekkür ediyorum. Pınarhisar Gazetesi aracılığınla da tüm Türkiye’deki bu sağduyulu medyaya da teşekkür ediyorum. İnşallah rabbim memleketimizin yardımcısı olacaktır” dedi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com