Ana Sayfa Gündem 9 Ağustos 2016 1244 Görüntüleme

Sudenur İstiklal Marşı’nı Ezbere Okudu

“Biz siyasetçilerin, Kamu Kurumlarının bütün çabaları çocuklarımızın geleceği adına Türkiye’nin daha iyi noktaya gitmesidir”

*Sudenur Patan’ın Demokrasi Nöbetinde İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını ezbere okuması Milletvekili Minsolmaz ve vatandaşların takdirini kazandı.

HABER MERKEZİ

Demokrasi nöbetinin 22’inci gecesinde Demirköy’lü 9 yaşındaki Sudenur Patan İstiklal Marşının 10 Kıtasını ezbere okuyarak Ak Parti Kırklareli Minsolmaz ve Demirköylü vatandaşların takdirini kazanarak duygusal anların yaşanmasına sebep oldu. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bu zamanlarda hepimizi umutlandırıp yüzümüzü güldüren, Sudenur Patan 9 yaşında olmasına rağmen İstiklal Marşını eksiksiz bir şekilde tüm heyecanı ile okudu. 10 kıtayı da ezbere okuyan Sudenur Patan, programdakileri duygulandırırken, bittiğinde büyük alkış aldı.

Milletvekili Selahattin Mİnsolmaz’ın da katıldığı Demirköy’deki Demokrasi ve Milli İrade nöbetinde İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını hatasız bir şekilde okuyan Sudenur Patan’ı tebrik etti. Minsolmaz programın ardından babası ile birlikte yanına gelen Sudenur Patan’a İstiklal Marşını eksiksiz ve duygulu bir şekilde okuduğu için teşekkür etti. Çocukların bu başarılarının çok önemli olduğunu belirten Minsolmaz Sudenur Patan’a gelecek hayatında başarılar diledi.

*“Çoluk çocuk meydanlardaydılar”

Demirköy’de 15 Temmuzdan bu yana devam eden demokrasi nöbetlerinin 22’inci gecesinde Demirköy’deki Demokrasi nöbetine katılan AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz Pınarhisar Gazetesine yaptığı özel açıklamada çocukların bu alanlarda olmasının çok önemli olduğunu söyleyerek; “Aziz Milletimiz bu kez kendi iradesi ile Çocuklarının Geleceğine Sahip Çıktılar” dedi. Özellikle bu darbeler milletin geleceğini esir almak amacı ile yapılan darbeler olduğu için millet bu sefer kendi iradesi ile çocuklarının geleceğine sahip çıktılar. Bu anlamda darbelere karşı koymak milli iradenin ancak ve ancak milletin seçtiği temsilcilerin eliyle kullanılması yönünde gösterdiği kararlılıkla, sayın Cumhurbaşkanının da meydanlara sahip çıkma kararlılığı ile darbe gününden bu yana çoluk çocuk, yaşlı genç, kadın erkek demeden millet geleceğine sahip çıktı. Çünkü darbeler bir ülkede yapıldıktan sonra ülkeye hayır getirmedi ve özellikle elde edilen maddi, hukuksal ve demokratik tüm kazanımları onlarca yıl geri attığı için sonrasındaki dönemlerde ülkelerin bellerini doğrultması mümkün olmuyor.

*“Bu demokrasi nöbetleri kararlılığı gösteriyor”

Tabi bu yüzyılda tamamen çağ dışı olan darbelerle iktidar arayışlarının da dünyada bir geçerliliği kalmadığı gibi ülkemizde de artık bunun olmayacağı ve toplumun buna kesinlikle de kabul edemeyeceği milletin buradaki duruşuyla belli oldu. En önemlisi de 15 Temmuz gecesi burada 250’ye yakın verdiğimiz şehit ve 2 Binin üzerindeki yaralımızla da bu kararlılığını göstermiştir. Halen üzerinden 22 gün geçmesine rağmen milletin bu denli sağduyusu, sabahlara kadar sokaklarda, meydanlarda olması da bu kararlılığı gösteriyor.

*“Çocuklarımızın geleceği için çalışmak görevimiz”

İnşallah milletimizin geleceğinde darbe ihtimalini dahi çıkaracağız. Bu da çocuklarımızın bir daha böylesi çağ dışı, demokrasi dışı, böylesi hukuk dışı girişimlere karşı bir tehdit hissetmemeleri için bunu yapmak bizim de görevimizdir diyorum. Burada hem 12 Eylül’ü hem de 27 Mayıs’ı yaşayan hem de aralarda bir takım Emuhtıralarla beraber postmodern darbelerle bu süreçleri yaşayan herkes kararlılıkla sahip çıkmıştır. Milletimizin bu konuda göstermiş olduğu duyarlılık başta aziz şehitlerimiz, emniyet güçlerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içerisindeki bu hain darbe girişimine kesinlikle müsaade etmeyen saygıdeğer subaylarımız, astsubaylarımız, uzmanlarımız ve mülki idare amirlerimizle milletimiz kenetlenmiştir. Millet ve Devlet ordusunun içerisindeki askerleri ve polis kuvvetleriyle beraber milletin ta kendisi geleceğine sahip çıkmıştır. Bu Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, dünya siyaset tarihinde olmayan bir olaydır. Milletin geleceğe sahip çıkma noktasındaki bu kararlılığı bütün dünyaya ve bunların arkasında olan güçlere haykırmıştır.

*“Çocuklar barış ve refah içinde yaşamalı”

Bundan sonra Türkiye’de artık bir darbe olmamasını diliyorum. Ülkemizin artık demokrasideki kazanımlarının da bundan sonra sekteye uğramamasını istiyoruz. Bu anlamda çocuklar çok önemli. Hepimizin yaptığı başta anneleri babaları olmak üzere biz siyasetçilerin, kamu kurumlarının bütün çabaları çocuklarımızın geleceği adına Türkiye’nin daha iyi noktaya gitmesidir. Çocuklarımızın barış ve refah içerisinde yaşamasıdır. Bu anlamda çocukların bu meydanlarda olması çok önemli. Onları çok önemsiyoruz. Allah bir daha bu ülkeye darbe göstermesin, darbenin tehdidini bile göstermesin.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com