Ana Sayfa Gündem 30 Mayıs 2017 709 Görüntüleme

Mezun Olan 3 bin 458 Öğrenciye Törenle Diplomaları Verildi

Kırklareli Valisi Esengül Civelek, 25 Mayıs 2017 Perşembe günü Atatürk Stadyumunda düzenlenen Kırklareli Üniversitesi’nin Mezuniyet Töreni’ne katıldı.

HABER MERKEZİ

Mezuniyet töreni, diplomalarını alacak öğrencilerin kortej yürüyüşü ile yerlerine geçmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Mezun olan Uluslararası öğrenciler 1’ncisi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi Öğrencisi Gresa Hamidi ve mezun olan öğrenciler adına Üniversite 1’ncisi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi Öğrencisi Buse Tuğçe Karakaş bir konuşma yaptı. Öğrencilerin konuşmalarının ardından Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür törende yaptığı konuşma ; “Üniversitemizin bu günlere gelmesinde desteklerini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç olmak üzere; Üniversitemizin gelişim sürecinde bize daima yol gösteren ve desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize, Kurucu Rektörümüze, tüm kurum ve kuruluşlar ile üniversitemiz mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mezun olan öğrencilerimizin sosyal, siyasi ve iktisadi alanlarda önemli görevler üstleneceğine; yalnızca üniversitede kazandıkları meziyetlerle yetinmeyip, öğrenmenin hayat boyu süren bir olgu olduğu gerçeğini göz önünde bulunduracağına; hayatları boyunca yeniliklere ve öğrenmeye açık olacaklarına; yeni bilgi ve becerilerle donanacaklarına inanıyorum. Değerli velilerimiz, gençlerimizin mezuniyet sevincini paylaştığımız bu önemli günde sizlerin emek ve gayretlerini unutmak mümkün değildir. Bu güzide gençleri, bu günlere getirdiğiniz için sizleri cân-ı gönülden tebrik ediyorum. Gözünüzden sakınarak büyüttüğünüz, alnınızın akıyla bizlere emanet ettiğiniz yavrularınız, tahsillerini başarıyla tamamladılar ve artık kendi ayaklarının üzerinde durmaya hazırlar. Bizler geleceğimizin umutlarını size teslim ederken, onların her daim iftihar kaynağımız olacağından eminiz ve bu güven, bize güç veriyor. Değerli mezunlarımız, ülkemizin geleceği için çok önemli olduğunuzu unutmayınız. Bugünden başlayarak, devlet ve toplum yaşamında yeni sorumluluklar üstlenecek, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında rol alacak, Güçlü Türkiye’nin temelini atacaksınız. Hepinize, cesaretle başladığınız bu yolda başarılar dilerim. Bugünü, bir ayrılık olarak görmeyin. Bizim için elde edilebilecek en büyük ödül, sizlerin başarısı ve mutluluğudur. Sizlerin başarısı üniversitemizin ismini daha fazla yükseltecek, bayrağımızı üst noktalara taşıyacaktır. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.

Kırklareli Valisi Esengül Civelek ise törende yaptığı konuşmada; ”Üniversitemizin mezuniyet töreninde bulunmaktan, sevgili gençlerimizin mezuniyet sevincini, mutluluğunu, heyecanını paylaşmaktan büyük memnuniyet duyuyor, en kalbi duygularımla mezun olan gençlerimizi kutluyorum. Sevgili gençler ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacak olan sizlersiniz. Sizlere olan güvenimiz ve başaracağınıza dair inancımız tamdır. İçinde bulunduğumuz küreselleşen dünya şartlarında çağın gerektirdiği bilgi beceri ve yeteneklerle donatılarak geleceğe hazırlanmanız tarihini, kültürünü, özünü bilen, kendine, ailesine, vatana ve millete yararlı bireyler olarak yetiştirilebilmeniz için gerek aileleriniz gerekse değerli hocalarınız büyük emek harcadılar. Sizleri geleceğe hazırlayan başta Sayın Rektörüm olmak üzere değerli hocalarınız ve sizin döneminizin Rektörü kurucu rektörümüz Sayın Mustafa AYKAÇ beyefendiye ve sizleri yetiştiren ailelerinize teşekkür ediyor kutluyorum. Geleceğiniz aydınlık, kariyeriniz parlak, bahtınız güzel olsun bol şans diliyorum” dedi.

Düzenlenen törende, yapılan konuşmaların ardından Vali Esengül Civelek, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür derece ile mezun olan öğrencilere plaket verdiler.

Mezuniyet Töreni’ne; Kırklareli Valisi Esengül Civelek, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Mustafa Barut, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Kırklareli İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Selahattin Acara, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Erkin Adalar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları’nın Temsilcileri, Üniversitenin Akademik ve İdari Personeli, Öğrenciler ve aileleri katıldı.

Gerçekleşen tören mezun olan öğrencilerin yemin etmesi ve kep atmalarıyla son buldu.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com