Ana Sayfa Gündem 14 Temmuz 2017 801 Görüntüleme

Karasu; “Kimse ihanetin içinde olmasın”

Hicret Şamil Karasu; “MHP’li ve CHP’li milletimize, dostlarımıza, arkadaşlarımıza, kardeşlerimize, abilerimize de seslenmek istiyorum. Siyasi partilerin her yaptıklarının arkasında durmayalım, bizi sadece daha iyiye götürebiliyorsa arkasında duralım. Her söyleneni karşılıksız kabul etmeyelim. İşte bu 15 Temmuz’daki gruplar da, 15 Temmuzda lanet FETÖ’nün arkasında duranlar da karşılıksız kabul ettikleri için bugün hain durumundalar. Hangi cemaatten, cemiyetten, partiden olursak olalım bir kere sorgulayalım.”

HABER MERKEZİ

AK Parti Pınarhisar İlçe Başkanı Hicret Şamil Karasu 15 Temmuz kalkışmasının yıldönümü dolayısıyla Pınarhisar Gazetemize özel olarak 15 Temmuz darbe girişimini yorumladı. Başkan Hicret Şamil Karasu yaptığı açıklamada; “15 Temmuz 2016 yılı çok zor geçti. Darbe girişimi sonrasında bir yılı tamamladık. Bu bir yıl içerisinde ülkemizde çok şey değişti. Sadece şuanı yorumlamak olmaz, bunlardan önce ben o gecenin öncesine ve o geceye gitmek istiyorum. 15 Temmuz öncesinde ülkemizde zaten bir durağanlık yaşanıyordu, bazı sıkıntılar gözlemleniyordu. Birileri bu durağanlığı zaten hazırlamıştı. Şu anda da bazı endişeler duyuluyor. Bazı örgütlerin yaptıkları, bazı örgütlerin hazırladıkları. 15 Temmuz öncesine gidersek, o gün her şey yolundaydı sanki, her şey güllük gülistanlık. Ama o gece bir ses, bir çığlık duyduk. İlk önce köprünün kapatılması, arkasından uçakların, F16’ların ses bombaları ile İstanbul’un, Ankara’nın üzerinden geçmeleri. Ondan sonrasında salalar, sonrasında Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, diğer siyasi partilerin açıklamaları gibi ülkemizin aslında belki de tarihin en kötü, en kanlı darbesi neredeyse akşamüstü saatlerinde yaşandı. Bu da bizi şaşırttı. Yaşımızın genç olmasına rağmen Türkiye darbelere alışık, dedelerimizden, babalarımızdan dinledik. Bir kısmını belki de kansız olan bu post model darbeleri kendimiz de yaşadık. 28 Şubat’ı çok iyi hatırlıyoruz.

“Gözünü kan bürümüş bir örgüt ile karşı karşıya kaldık”

Türkiye bu tip darbe ile ilk defa karşılaştı. Bu darbe hiç beklenmeyecek bir şekilde, beklenmeyecek kansızlıkta yapıldı. Bu terör örgütü ile ilgili Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız üç yıldan beri bunların terör örgütü olduğunu, bu kişilerin terörist olduğunu söylüyordu. Fakat gerçekten halkımız daha önce yaptıklarına, dini kullanarak bizim ülkemizin yumuşak karnını, hem İslam’ın hem Türklüğün yumuşak karnını kandırarak bu örgütten bu tip bir kalkışama gerçekten beklenmiyordu. Tabii ki hain olduklarını herkes hissediyordu. İşin bu hale geleceği tabii ki tahmin edilmemişti fakat tam da Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi gerçekten eli silahlı ve gözünü kan bürümüş bir örgüt ile karşı karşıya kaldık.

*“Çok ciddi boyutlarda olduğunu fark ettik”

İlk genel merkezden bize gelen bir yazı üzerine parti binalarımızda toplandık, burada toplandığımızda olayları sosyal medyadan, internetten takip ederken şaşkınlık içerisindeydik. İşin İstanbul ve Ankara ağırlıklı olmak üzere çok ciddi boyutlarda olduğunu fark ettik. Ondan sonra tüm teşkilatımızla genel merkezden gelen talimatlar doğrultusunda metin olunması, çok dirayetli olunması konusunda uyarıldık. Teşkilatımıza mesajlarla, telefonlarla bir şekilde ulaşarak tüm teşkilatımızı toplamaya çalıştık.

*“Canlı şahitleri olduk”

Pınarhisar gibi bir yerde aşağı yukarı 27 gece süren demokrasi nöbetlerinde her gece binin altına düşmeyecek sayılara ulaştık. Halkımız Pınarhisar olarak bu işe gerçekten duyarlı oldular. Yakın bölgemiz Lüleburgaz’da bir kalkışma oldu. O kalkışmaya da canlı şahit olduk. Pınarhisar’da da üçüncü gece böyle bir olaydan şüphelenip, Pınarhisar’da ciddi bir baskı ve araç trafiği ile askeriyenin önü kapanma durumları yaşandı. Tabii ki burada da İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerin dışında ülkemizde çok ciddi rakam, ciddi şekillerde çatışmalar olmasa da burada da ülkemizle aynı duyguları ülkemiz ile birlikte paylaştık. Sonrasında gittiğimiz günlerde oralarda neler yaşandığını gördük.

*“Tüm zalim dünya da, batı dünyası da gördü”

Bizler “Türklük ruhu gitti, sanal bir gençlik yetişiyor” gibi kelimeler duyuyorduk. Tabii ki bu bizi üzüyordu. Fakat 15 Temmuz gecesi bunun böyle olmadığını ve bu milletin bin yıldır aynı duyguları paylaştığını ve biz gelecekte de bunun böyle olacağını gördük. İşte o belki de hiç sıkıntı çekmemiş, rahat büyümüş, apartman dairelerinde çocukların ve gençlerin de bu işe sahip çıktığını, 16 yaşındaki şehitlerimizle, 14 yaşındaki bu işin bitmediğini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi asil kanda mevcut olan bu ruhun o gece vuku bulduğunu gördük. Ve bunu tüm bu zalim dünya da batı dünyası da gördü.

*“Uyurken bile bir gözümüzü açık kalacak”

Sonrasında memleket olarak bir bütünleşme oldu. Bunun da bize iyi geldiğini düşünüyorum. Her şerde bir hayır vardır. O 15 Temmuz gecesi de bir hayra yoruldu ve şu anda milletimiz en ufak bir sıkıntıda hemen kenetlenmeyi hatırladı. Bundan sonra bu tip örgütler yine ayaklanacaktır, ayaklanmasalar bile dış dünyanın baskısı ile olduğu için tekrar örgütlenmeye, yuvalanmaya kalkışacaklardır ama ben inanıyorum ki milletim artık uyanık olacak, bunları takip edeceğiz. Hepimiz artık uyurken bile bir gözümüz açık kalıp bunları takip edeceğiz. Bu millet azizdir, bu millet kutsal bir millet, bu millet yüzyıllar boyunca hem Türklüğün verdiği mücadele ruhuyla, hem de İslam’ın verdiği terbiye ile dünyaya nasıl yönetim şeklinin güzel olduğunu, idarenin nasıl olduğunu anlatacak.

*“Cumhurbaşkanımız tüm dünyaya örnek oluyor”

Zaten şu anda Cumhurbaşkanımız tüm dünyaya örnek oluyor, tüm dünya onu kıskansalar da saldırsalar da gıpta ederek izliyor. Ellerinden de bir şey gelmiyor. Ben böyle bir lidere sahip olduğumuz için ilk önce O’na teşekkür ederim. Ne mutlu bize ki bu günlerde O’nunla çalışabilecek kadroların içindeyiz. Cumhurbaşkanımız gibi bir liderin asrında yaşadık, O’nunla beraber aynı mücadeleyi güdebiliyoruz, aynı sıkıntıları yaşayıp ülkemizin geleceği daha güzel pozisyonlara, geleceğimizi daha sağlam adımlarla hazırlayabilecek bir siyasi örgütün içindeyiz.

*“Bir bayrağımız var, bir milletimiz var, bir dinimiz var”

15 Temmuz ile ilgili benim de hayallerim diyeyim, ya da gelecekte olmasını istediğimiz durum da artık hepimiz uyanık olacağız. Hangi siyasi partiden, sosyal çevreden olursak olalım bilelim ki bizim bir bayrağımız var, bir milletimiz var, bir dinimiz var. Bunun altında kalırsak ve bunun altında ilerlersek, ilk değer olarak bayrağımızı, milletimizi ve devletimizi tutarsak her şey daha güzel olacak. Tabii ki görüş ayrılıklarımız olabilir, hepimiz mükemmel değiliz. Tüm siyasi partiler daha güzel hizmet edeceğiz diye yola çıkıyorlar, ama kimse ihanetin içinde olmasın. Bugün meclisteki bir partimiz gerçekten tamamen hıyanetin içinde, teröristlerle bir olmuşlar.

*“Bir kere sorgulayalım”

Buradan MHP’li ve CHP’li milletimize, dostlarımıza, arkadaşlarımıza, kardeşlerimize, abilerimize de seslenmek istiyorum. Siyasi partilerin her yaptıklarının arkasında durmayalım, bizi sadece daha iyiye götürebiliyorsa arkasında duralım. Her söyleneni karşılıksız kabul etmeyelim. İşte bu 15 Temmuz’daki gruplar da, 15 Temmuzda lanet FETÖ’nün arkasında duranlar da karşılıksız kabul ettikleri için bugün hain durumundalar. Hangi cemaatten, cemiyetten, partiden olursak olalım bir kere sorgulayalım. Sorgulamadan kabul edersek, sorgulamadan kabul edilecek tek şey İslam’dır. Onun dışındaki her şeyi sorgulayabiliriz. Yapılanları sorgulayalım, çünkü bizim bir tane ülkemiz var ve bu ülke bütün dünyaya lazım, bütün mazlum halka lazım, üstüne basarak söylüyorum sadece Müslümanlara değil, Hıristiyan’ı da olabilir, Yahudi’si de olabilir, gayrimüslim de olabilir, Ataist’te olabilir bütün mazlum dünyaya lazım. Tüm dünyanın mazlumlarına güçlü bir Türkiye lazım, güçlü bir Türkiye’ye sahip çıkmamız için ilk önce bizim kenetlenmemiz lazım, kenetlenmemiz için de birlik olmamız lazım. İlk önce yargılamamız, bir testini yapmamız lazım.

Son olarak tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ve gazilerimize acil şifalar diliyorum. Şifalarını bulmuş gazilerimize de çok teşekkür ediyorum. Bütün şehitlerimize ve gazilerimize bu vatanı bize tekrar armağan ettikleri için teşekkür ediyorum. Onların bu vatan üzerinde çok hakları var. Onlara minnettarız. Bir daha böyle 15 Temmuzların yaşanmaması için milletimizin de dirayetli durup, vatanımıza sahip çıkmasını istiyoruz” dedi. (Gülcan Kutlu)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Satış kulübesi hayata geçti

Satış kulübesi hayata geçti

Tema Tasarım | Osgaka.com