Ana Sayfa Gündem 18 Temmuz 2017 862 Görüntüleme

249 Şehidimizi, 2 Bin 193 Gazimizi Hesap Edemediler

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin 1. Yıldönümü’nde “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Etkinlikleri kapsamında binlerce Kırklareli’li vatandaş önce Demokrasi Meydanında toplandı. Ardından kent merkezinde gerçekleşen “Demokrasi ve Milli birlik Yürüyüşü” yaptılar. Özgürlük ve Demokrasi Meydanında düzenlenen etkinliklerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı ve selaların okunmasıyla başlayan demokrasi nöbeti Pazar gecesi saat 24.00 kadar devam etti.

HABER MERKEZİ

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Hain Darbe Girişimi’nin 1. Yıldönümü’nde Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü akşamı saat 09.00’da düzenlenen “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” Programı düzenlendi. Düzenlene program “Demokrasi Ve Milli Birlik Yürüyüşü” ile başladı. Yaklaşık 15 bin Kırklarelili başta Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi olmak üzere, 100. Yıl Caddesi, Hastane Caddesi, Kara Umur Bey Caddesi, Cumhuriyet Meydanı’ndan Mustafa Kemal Bulvarı ve Fevzi Çakmak Bulvarı’ndan tekrar Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’na kadar dev Türk Bayrağı ve Mehteran Takımı eşliğinde yürüdü.

*“Ülkemiz ve milletimiz bin yılın en büyük ihanetine maruz kaldı”

“Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü”nün ardından Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayarak, Kura’n-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Kırklareli Valisi  Orhan Çiftçi meydanda bulunan vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı. 15 Temmuz gecesi ülkemiz ve milletimiz hain ve alçakça bir darbe girişimine, bin yılın en büyük ihanetine maruz kaldığını ifade eden Vali Orhan Çiftçi; “Hoşgeldiniz aziz milletimizin asil evlatları, hoşgeldiniz vatan sevdalıları,  hoşgeldiniz bayrak sevdalıları, hoşgeldiniz millet sevdalıları, hoşgeldiniz demokrasi sevdalıları, hoşgeldiniz Türkiye sevdalıları. Sizleri sevgiyle, saygıyla, muhabbetle en kalbi duygularla selamlıyorum. Hepimizin bildiği ve yaşadığı gibi 15 Temmuz gecesi ülkemiz ve milletimiz hain ve alçakça bir darbe girişimine, bin yılın en büyük ihanetine maruz kalmıştır. Amerikan Hükümetinin desteğindeki ve korumasındaki Pensilvanya şarlatanının Türkiye’deki asker kıyafeti giymiş terörist bozuntusu şerefsizler güruhu milletimizin şanlı ordumuza teslim ettiği uçağı, topu, tankı, tüfeği alçakça, şerefsizce, kalleşçe gasp ederek bu aziz milletin üzerine saldırdılar. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, TBMM, Özel Harekat Daire Başkanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Ankara ve İstanbul Emniyet Müdürlüklerini ve daha bir çok yeri bastılar, bombaladılar. Bombalarla, tanklarla, tüfeklerle, uçaklarla bu milleti korkutacaklarını hesap ettiler.  Ancak hesap edemedikleri bir şey vardı. Allah’ın da bir hesabı olduğunu hesap edemediler.

* “Bu millet darbeci bozuntularına dersini verdi”

Bu aziz milletin imanının, yüreğinin, yumruğunun, vatan sevgisinin, bayrak sevgisinin, demokrasi sevgisinin ve milletin iradesinin bunların topundan tüfeğinden daha güçlü olduğunu hesap edemediler. 80 milyonun kahramanı Şehit Ömer HALİSDEMİR’ i hesap edemediler. 249 şehidimizi, 2193 gazimizi hesap edemediler. Meydanlara inen bu aziz milleti hesap edemediler. Halkın gücünün tankın gücünden üstün olduğunu hesap edemediler. Sonuç olarak bu millet darbeci bozuntularına dersini verdi; namusunu, vatanını, bayrağını, Cumhuriyetini, milli iradeyi çiğnetmedi ve bu aziz millet vatanını dış güçlere ve onların maşalarına teslim etmedi. Emperyalist güçlerin ve maşa olarak kullanılan FETÖ Terör Örgütü’nün ülkemizi işgal projesine kurtuluş savaşında olduğu gibi, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da olduğu gibi bu büyük millet tarafından izin verilmemiştir. Darbe yapmak isteyen kahpeler milletin darbesini en ağır şekilde yemişlerdir. Kurdukları tuzak kendi başlarına yıkılmıştır. Ve tek tek inlerinden alınarak hesap vermek üzere yargı önüne çıkarılmaktadırlar. FETÖ ile ilgili operasyonlar bir yandan devam ederken diğer yandan PKK, DAEŞ, PYD, YPG, DHKP-C ve diğer terör örgütleri ile gerek yurt içinde gerekse yurt dışında mücadele devam etmektedir. Ve şu bilinmelidir ki nereye mensup olursa olsunlar, son terörist bertaraf edilinceye kadar terörle mücadele devam edecektir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki; bu kadar saldırının, bu kadar terörist faaliyetlerin sebebi ülkemizin ekonomi başta olmak üzere her anlamda kat ettiği mesafedir. Dış güçler ve onları maşası olan adı, soyadı bizden olan ancak ruhu, aidiyeti, kalbi bizden olmayan alçaklar, hainler, kalleşler, kahpeler ve şerefsizler şunu biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti’nin bu kutlu yürüyüşünü Allah’ın izni ile asla engelleyemeyeceksiniz. Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dış güçlere yönelik olarak ne dedi; “Çanakkale ruhunu gördünüz, oradaki sonucu gördünüz. Eğer aynı sonucu görmek istiyorsanız hodri meydan, buyurun topunuz gelin.” Evet biz de buradan, bu meydandan, Kırklareli’nden hodri meydan diyoruz. Gücünüz yetiyorsa buyurun gelin diyoruz. Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var diyoruz. Ne yaparsanız yapın, hangi örgütü taşeron olarak kullanırsanız kullanın Allah’ın izni ile bu milleti asla bölemeyeceksiniz ve bu vatanı 80 milyon kefen giymediği sürece asla parçalayamayacaksınız. Ey dış güçler, ey kahpe terör örgütleri, kahpe FETÖ, kahpe PKK, DAEŞ, PYD, YPG, DHKP-C şunu çok iyi biliniz ki sizin desteklediğiniz ve yapmış olduğunuz terör faaliyetleri bizim kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektedir.

*“15 Temmuz öncesinden çok daha güçlüdür”

Başta 15 Temmuz gecesi Şehitleri olmak üzere Tüm Şehitlerimize söz veriyoruz. Allah’ın izni ile ecdadımızdan teslim aldığımız bu güzel vatanımızı bu aziz milletin gücüyle, cesaretiyle, imanı ve inancı, bayrak ve vatan sevgisi ile asla kimseye teslim etmeyeceğiz ve bu şanlı bayrağı asla yere indirmeyeceğiz. Tüm dünya duysun, Türkiye’nin tüm düşmanları duysun; Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti bugün 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlüdür ve Türkiye tüm kurumları ile dimdik ayaktadır. Türkiye’mizin kutlu yürüyüşü hız kesmeden devam etmektedir ve Allah’ın izniyle bu kutlu yürüyüş ebediyen devam edecektir. Ben buradan bu vatan ve bu bayrak uğruna şehit olmuş tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Selam olsun Allah için can veren o yiğitlere, selam olsun vatan için, millet için şehit olanlara, selam olsun bayrak için, milli irade için toprağa düşenlere. Aziz Şehitlerimize ve kahraman gazilerimize söz veriyoruz ki; 15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.”

*Cumhurbaşkanının konuşması canlı izlendi

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi’nin yaptığı konuşmanın ardından kum sanatı gösterisi, sesli ve görüntülü sunumlar yapıldı. Daha sonra Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Hain Darbe Girişimi sırasında bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclis’indeki tören izlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gazi Meclis’teki törende yaptığı konuşma canlı olarak dinlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmasında; “Türkiye’nin yakın tarihinde yaşadığı en büyük ihanet ve darbe girişiminin birinci yıl dönümünde bir araya geliyoruz. O gece hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Darbecilerin karşısına dikilen her bir vatandaşımıza şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.Türk milleti 15 Temmuz’da herhangi bir topluluk değil, kelimenin tam anlamıyla millet olduğunu, hem de nasıl bir millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Yaşadığı ülke, mensubu olduğu millet, özellikle de gençler konusunda ümitsizliğe düşmüş olanlar vardı. 15 Temmuz gecesi hep beraber gördük ki küllerin altında kor bir ateş yanıyor. Vakti, saati geldiğinde o kor ateş istiklaline ve istikbaline el uzatan herkesi yakıp kül eden bir aleve dönüşüyor.
Çanakkale’de herkesi şaşırtan bir zafere imza atmıştık. İhanet şebekesinin 40 yıllık işgal planlarını 20 saatte bozduk. Benim milletim o hainlere karşı silahla mı yürüdü? Elindeki bayrağıyla ve yüreğindeki imanıyla yürüdü. Dünyada bunun başka bir örneği yok. Kurşunu göğsüyle durduran başka bir millet yok. Bu millet göğsünü siper etti. Tankı yumruğuyla durduran millet yok. Tankı fanilasını egzozuna sokarak durduran başka bir zeka da yok. Ölümün üzerine cesaretle giden başka bir millet de yok. Böyle bir milletin mensubu olduğum için her zaman Rabbime hamdediyorum. Ben sizle kanaatimi paylaştım. Parlamentoya gelir. Ben parlamentodan geçeceğine inanıyorum. Bana geldiğinde ben tereddütsüz onaylarım. Çünkü 250 şehidimizin ve milletimizin ahı var. Hans ne der George ne der ben dinlemem. Onlar ülkenin yönetimine el koymanın ötesinde niyetlerle yola çıktılar. Amaçları hem devletimizi hem medeniyetimizi kökten yıkmaktı. Onun için TBMM öncelikli hedef aldıkları yer oldu. Milletvekillerimizin Meclis’i terk edeceklerini düşünmüşlerdi. Milletimiz meydanlara dökülürken Meclis Başkanımız ve milletvekillerimiz bir araya gelmeye başlamıştı” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı ve selaların okunmasıyla vatandaşlar demokrasi nöbetine başladı. Demokrasi nöbeti Pazar gecesi saat 24.00 kadar devam etti.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com