Ana Sayfa Gündem 26 Aralık 2017 581 Görüntüleme

Kontrol Kurulu ile Geçici Kontrol Kurulu Üyeleri belirlendi

Kırklareli’de yayınlanmakta olan gazetelerin denetlenmesinde görev alacak; Kırklareli İl Kontrol Kurulu Asil Üyeliği’ne Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Savaş Eskici, Yedek Üyeliği’ne Hürfikir Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Gökhan Kan, Geçici Kontrol Kurulu Asil Üyeliği’ne Hürfikir Gazetesi Sayfa Editörü Sevil Arabacı, Yedek Üyeliği’ne ise Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi Sayfa Editörü Sevde Gül Malit oylama usulü ile seçildi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli merkezinde ve ilçelerinde yayınlanan resmi ilan yayınlama hakkı bulunan veya bekleme sürecinde olan gazetelerin denetlenmesinde görev alacak Kontrol veya Geçici Kontrol Kurulları’nın Üye Adayları Belirleme Toplantısı yapıldı.

Kırklareli Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Özgür Tiran başkanlığında 22 Aralık 2017 Cuma günü saat 10.00’da Kırklareli Valiliği Toplantı Salonu’nda yapılan gazetelerin denetlenmesinde görev alacak Kontrol ve Geçici Kontrol Kurulları’nın Üye Adayları Belirleme Toplantısı’nda; Kırklareli İl Kontrol Kurulu Asil Üyeliği’ne ZORTUL Medya Grup bünyesinde Kırklareli merkez ilçede faaliyet gösteren Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Savaş Eskici, Yedek Üyeliği’ne Önadım Medya Grup bünyesinde Lüleburgaz İlçesi’nde yayınlanmakta olan Hürfikir Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Gökhan Kan, Geçici Kontrol Kurulu Asil Üyeliği’ne Önadım Medya Grup bünyesinde Lüleburgaz İlçesi’nde yayınlanmakta olan Hürfikir Gazetesi Sayfa Editörü Sevil Arabacı, Yedek Üyeliği’ne ise ZORTUL Medya Grup bünyesinde Kırklareli merkez ilçede faaliyet gösteren Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi Sayfa Editörü Sevde Gül Malit oylama usulü ile seçildi.

Kırklareli Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Özgür Tiran, Valilik Atatürk Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmasında; “Basın İlan Kurumu Resmi İlân ve Reklâmlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliği 05.10.2016 tarihli ve 29848 sayılı Resmi gazete yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu yönetmeliğin  Kontrol Kurulları ve Denetleme konulu 87. maddesi, Kontrol kurullarının oluşturulmasında yetki konulu 88. maddesi, üye adaylarının tespiti konulu 89. maddesi ve Valilikler tarafından kontrol kurullarının oluşturulması konulu 98. maddesine istinaden; İlimiz merkezinde ve İlçelerimizde yayınlanan resmi ilan yayınlama hakkı bulunan veya bekleme sürecinde olan gazetelerin denetlenmesinde görev alacak Kontrol veya Geçici Kontrol Kurulları’nın Basın Kartı Sahibi Fikir İşçisi Üye Adayları Belirleme Toplantısı’na gazetelerin Sorumlu Yazı İşleri Müdürleri ve Asgari Kadrolarındaki Fikir İşçileri’nin katılımı ile Valilik Atatürk Toplantı Salonu’nda yaptık” dedi.

Yapılan oylama usülü seçimin ardından Kırklareli Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Özgür Tiran; Kontrol veya Geçici Kontrol Kurullarına seçilen üyelerin hayırlı olması temennisinde bulundu. (Gülcan Kutlu)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com