Ana Sayfa Gündem 5 Ocak 2018 700 Görüntüleme

“Adayım Tuna Soykan”

“CHP Kırklareli Kongresi 7 Ocak’ta”

*CHP Kırklareli İl Başkanlığı seçimi nedeniyle, CHP Babaeski İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen aday tanıtım toplantısında, CHP Pınarhisar İlçe Başkanı Volkan Ertan, Diş Hekimi M. Tuna Soykan’ı destekleme kararı aldı.

*Volkan Ertan; “Yapılacak seçimlerin sonunda kim kazanırsa kazansın kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır”

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı seçimi nedeniyle, CHP Babaeski İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen aday tanıtım toplantısında, partinin Pınarhisar İlçe Başkanı Volkan Ertan, Babaeski İlçe Başkanı Erol Mutlu ve Vize İlçe Başkanı Ercan Özalp CHP’nin Kırklareli Kurucu İl Başkanı, Diş Hekimi M. Tuna Soykan’ı destekleme kararı aldı.

*“Kazanan CHP olacak”

Başkan Volkan Ertan konu ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada CHP Pınarhisar İlçe Başkanlığı olarak Vize ve Babaeski İlçe Başkanlıklarıyla birlikte Tuna Soykan’ı desteklediklerini açıkladı. Başkan Volkan Ertan açıklamasında güzel günlerin çok yakında geleceği müjdesini vererek; “Bildiğiniz üzere Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kongresinin ardından 7 Ocak 2018 Pazar günü İl Başkanlığı seçimimizi yapacağız. Tabii ki demokrasinin temel taşı olan Cumhuriyet Halk Partisinde, parti içindeki seçimler her zaman heyecanlıdır ve her zaman güzel yarış içerisinde geçer. Ben aday olan il Başkan adaylarımızın her ikisine de başarılar diliyorum. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacak.

*“Çok yakında güzel günler gelecek”

Tabii ki her ilçe kendine yakın bir adayı destekleyecektir. Bu da doğal olandır. Demokrasinin temel taşı olan bir partide adalet, hak, hukuk diliyorsak, demokrasiyi de kendi içerimizde yaşamak zorundayız. Ülkemizin özlemle beklediği demokratik günlere ve adaletli günlere kavuşması adına il başkanlığı seçimi gerçekten çok önemli. Bu süreçte de bizler Pınarhisar, Vize, Babaeski olarak Tuna Soykan’ı destekliyoruz. Yapılacak seçimlerin sonunda kim kazanırsa kazansın kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Ve önümüzdeki süreçte görev alacak olan yeni yönetim kurulu arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Çok yakında güzel günler gelecek” dedi.

*“Sen CHP’ye İl Başkanı olmalısın”

CHP’nin Kırklareli Kurucu İl Başkanı, 1999-2002-2015 Genel Seçimlerinde CHP Kırklareli Milletvekili Adayı olan ve Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı olarak da görev yapan evli iki çocuk babası Diş Hekimi M. Tuna Soykan, geçtiğimiz hafta CHP Kırklareli İl Başkanlığı’nda Adaylığını açıklamasının ardından CHP Babaeski İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya katılarak konuşmaların ardından, 1973 yılından beri CHP Üyesi olan Tuna Soykan partililere hitaben bir konuşma gerçekleştirmişti. Aday Tuna Özkan burada yaptığı konuşmasında; “Bir kongre sürecinin ardından kurultaya uzanacak yolda biz de İl Başkanlığı için Tayfun kardeşimle aday olduk. Geçtiğimiz Pazar akşamı 5 İlçe Başkanı’nın, 4 Belediye Başkanı’nın ve 2 milletvekilimizin bir araya gelerek, bir değerlendirme toplantısı yaptığını duydum. Nasıl duydum? Babaeski İlçe Başkanımız Erol Mutlu ve bu partinin seçilmişleri ve karar vericileri olarak bir toplantı yaptıklarını ve toplantı sonucunda ortaya çıkan görüşleri benimle paylaşmak istediklerini söylediler. Bir davette bulundular. Ben de davete icabet ettim. Davete gittiğimde konu ile ilgili daha fazla bilgilendirildim ve özetle “Tuna Soykan sen Cumhuriyet Halk Partiye İl Başkanı olmalısın, gel bizim adayımız ol” dediler. Öteki İlçe Başkanlarımızın da bu öneriye katılmalarını yürekten istiyorum elbette. Kendilerine dedim ki; “Bana bir gün süre verin, ailemle, arkadaşlarımla, parti üyeleri ile delegelerle görüşmeler yapmalıyım ondan sonra size kararımı bildireceğim.” Bu ilçelerin dışında iki tane de büyük ilçemiz var, Lüleburgaz ve Kırklareli Merkez İlçe. Bunların da delegeleri var. Bunlarla da görüşmelerim olması gerekiyordu ve yaptığım görüşmelerde aldığım olumlu tepkiler sonucu Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Adayı olarak şu anda sizlerin karşınızda bulunuyorum.

*“Doğru adayları bulmalıyız”

2018 belki bir erken seçime sahne olabilir ama normal şartlarda 2019’da üç tane seçim geçireceğiz.  Erken seçim olursa bir başka senaryoyu konuşmalıyız. 2019’da önce yerel, sonra Cumhurbaşkanlığı ve sırası ile Kasım ayında da milletvekilliği seçimleri var. Yalnız yapılan Anayasa değişikliği sebebi ile Cumhurbaşkanlığı seçimi ile milletvekili seçimi birlikte olacak. Eğer yerel seçimler, öne alınır, önce yapılırsa, burada da iki senaryo var. Biri Kırklareli’nin bütün şehir kapsamına alınması, ikincisi mevcut düzen şeklinde sürdürülmesi. Bunları biz göreve geldiğimizde bütün vatandaşlarımıza, bütün oy sahibi yurttaşlarımıza anlatmalıyız. Çünkü bir ilki yaşayacaklar, eğer bütün şehir olursa, sadece ilçelerde ve bütün şehir belediye başkanlığı olacak. İlçelerde Belediye Başkanlıkları olacak ve beldelerdeki belediye başkanlıklarımız kaldırılacak. Şimdi bu tabloda Kırklareli ili partimiz açısından şanslı olabilir diye düşünüyorum. Nedeni, Cumhuriyet Halk Partisi oyları çok ama ona rağmen Vize ilçesini alamadık, Demirköy’ü alamadık, Pehlivanköy’ü alamadık. Bütün şehir olması durumunda iktidara en büyük aday yani bütün şehir Belediye Başkanlığı’nın alınmasında en büyük aday Cumhuriyet Halk Partisi olduğu için diğer ilçeler de ona göre dizayn edilecek ve muhtemelen Cumhuriyet Halk Partili adaylar kazanacaktır. Elbette doğru adayları bulmalıyız, halka sevimli gelecek, ciddi iş yapabilecek adayları bulmalıyız. O bize düşen görev ama konjonktürün getirdiği sebeple biz bütün şehir başkanlığını alırız.

*“Kumaş yetmiyor”

Tekirdağ geçen seçimde büyük şehir oldu. Tekirdağ’da biz Kırklareli kadar oy alamadık Cumhuriyet Halk Partisi olarak ama 12 tane İlçenin başkanlığını kazandık. Neden? Çünkü bütün şehre oy verenler, benim ilçem de ona bağlı olsun isteyecektir. Bu AKP’nin Anadolu’da kendi lehine ama Trakya’da aleyhine olabilir. Biz bu senaryoya göre bir hazırlık yapacağız. Diğer senaryo genel seçimlerle ilgili, o da Anayasa değişikliği gereği Cumhurbaşkanlığı ya da Başkanlık sistemi ve Milletvekilliği seçimleri bir arada olacak. 600 tane milletvekili seçilecek, bir de Cumhurbaşkanı seçilecek. Fakat buradaki espri şudur, onların daha önce aldığı oy Cumhurbaşkanı adayını seçtirmeye yetmiyor. Bütün kumaşı bir kişiye göre biçtiler, prova ettiler, o elbiseyi ona giydirmeye çalışıyorlar ama kumaş yetmiyor. MHP’ye gel yanımıza dediler, geldi yine yetmiyor.  Yüzde 51 oyu yakalayamıyorlar. Biz bunun üzerine gitmeliyiz. Birinci turda yüzde 51 yakalanmaması durumunda Türkiye’nin kurtuluşu orada olabilir. İkinci turda bu ülkenin demokrat güçleri, bu ülkenin Atatürkçüleri, yurtseverleri, bu ülkenin Arap dinciliğini uygulayacak olanları def etme fırsatı bulacaktır. Bu doğrultuda çalışmalar yapacağız. Bu konunun son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Onun için ateşten gömlek dedim ve bu noktada Tayfun kardeşimi cesaretle aday olduğu için kendisini de kutluyorum. Tabi bizim dışa dönük görevimiz bu, içe dönük görevimiz ise parti içindeki bu iç çatışmaları bitirmektir arkadaşlar.

*“Başarının omuz omuza vermekten başka yolu yok”

Tuna Soykan’ın elinde sihirli değnek mi var? Al kılıcı vur bitsin, yok. Herkesin katılımı ile bir projelendirme yapmalıyız. Babaeski’de bunu çok hissetmeyebilirsiniz ama Kırklareli’de, Lüleburgaz’da çok hissedersiniz. Ben bir ağabey şefkati ile ayni dünya görüşüne sahip insanlara, ayni hedefe yürümek isteyen Atatürk ilkelerinin ve devrimlerinin savunucuları, Cumhuriyet Halk Parti sevdalılarına önderlik etmek istiyorum. Tecrübelerimi kullanarak yerel seçimlerde daha ileri başarılara imza atmak istiyorum ve sizlere bu başarının omuz omuza vermekten başka yolu olmadığını söylüyorum, o doğrultuda davranmak istiyorum ve birlikte çalışmanın daha güçlü olmak anlamına geldiğini ve partimizde sağlanacak barışın kıymetli olduğunu anlatmak istiyorum. Barış istiyorum arkadaşlar. Bunu partim için istiyorum, Kırklareli için istiyorum, ülkem için istiyorum. Partimde barış özlüyorum, ülkemde barış özlüyorum, partimde huzur özlüyorum, ülkemde huzur istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com