Ana Sayfa Gündem 2 Mart 2018 737 Görüntüleme

Toplantı Ataköy’de yapıldı

“Vatandaşlarla Buluşma Toplantısı” Ataköy’de yapıldı

*Pınarhisar Kaymakamlığınca düzenlenen “Vatandaşlarla Buluşma Toplantısı” Pınarhisar’a bağlı Ataköy’de bir kahvehanede Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren başkanlığında yapıldı.

HABER MERKEZİ

Vatandaşların istek, şikayet ve önerilerini alıp değerlendirmek, çözümünü bulmak için kamu kurum amirlerinin de hazır bulunduğu “Vatandaşlarla Buluşma Toplantısı” Pınarhisar’a bağlı Ataköy’de bir kahvehanede Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren başkanlığında yapıldı. Toplantıda Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren ve kamu kurum ve kuruluş amirleri Pınarhisar ve Ataköy’de yapılan çalışmalar hakkında köylülere bilgiler verdiler. Ayrıca toplantıda Ataköy’de günlük hayatın içinde yer alan sorunların yanı sıra köylüler ve Köy Muhtarı tarafından Ataköy’deki sorunlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Bilgilendirmelerin ardından, sorunların nasıl aşılabileceği konusunda istişarelerde bulunuldu.

*Murat Eren; “Köylümüzün sorunlarını biliyoruz”

Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren toplantının açılış konuşmasını yaptı. Kaymakam Murat Eren konuşmasında; “Bugün en büyük köylerimizden biri olan Ataköy’deyiz. Vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Size ilçemiz ve yaptıklarımız ile ilgili bilgiler vereceğiz. Sizlerin sorunlarınız, problemleriniz, bize iletmek istediğiniz konular varsa biz ve kurum amirlerimiz ile birlikte onları dinleyeceğiz. 2016’nın Aralık ayından itibaren yaklaşık olarak 1 seneden beri İlçenizde görev yapıyorum. Defalarca da Ataköy’e geldik. Hem Keşkek Şenliğinde hem yağmur duasında geldik ve arada birkaç kez daha geldik. Çok büyük sorunları olmasa da köyümüzün sorunlarını biliyoruz.

*Murat Eren; “Planlanan hizmetlerin yapımı devam ediyor”

İlçemizde en önemli konulardan bir tanesi Hastane inşaatı. Allah’ın izni ile bitirdik, Mart ya da Nisan ayı itibarı ile teslim almasını da yapacağız ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. İnşallah o tamamlanmış olacak. Gençlik Merkezimiz son aşamasına geldi. Kırklareli’deki en büyük gençlik merkezlerinden bir tanesi. Birkaç problemi vardı, onları da aşma aşamasına geldik. Bir hayırsever tarafından yaptırılan Sağlık evi yaklaşık 1 senedir hizmet veriyor. Bir yüz kişilik yurdumuz var. O da bitmek üzere, son aşamaya geldi.

*Murat Eren; “Pınarhisar’ın yol sorunu sizi de ilgilendiriyor”

Şu anda önümüzdeki günlerde bir Toplum Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Merkezi yapmak istiyoruz. İkisinin de ödeneği geldi. Şimdi onları yapacağız. Bir Ortaokul, bir İlkokul yapmayı planlıyoruz. Onlar kısmında da ödenek sıkıntımız yok, arsa sıkıntımız var. İlçemizin en büyük sorunlarından bir tanesi yol sorunu. Bu sorun sizi de ilgilendiriyor. Lüleburgaz Pınarhisar arası yolumuz. Bu konu ile ilgili Karayollarının çalışması var. Bu konu ile ilgili teknik çalışma devam ediyor. Son aşamaya geldi. Bizim Pınarhisarımızın çevre yolu ile beraber inşallah ikisi de birkaç sene içerisinde kazma vurulmuş ve en kısa sürede bitmiş olacak gibi görüyoruz bizler. Bizleri ağırladığınız için hepinize teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaymakam Murat Eren açılış konuşmasının ardından Ataköy Muhtarına söz verdi. Ataköy Muhtarı Recep Turhan yaptığı konuşmada Ataköy’ün sorunlarını; “Şu anda köyümüzde arıtma problemimiz ve kanalizasyon sorunumuz devam ediyor. Arıtmamızın yapımı da sürüyor.  Arıtma yapımında kod farkından dolayı ve geçiş olarak da vatandaşların yerlerinden geçtiği için sorunlar var. Yollarımızda sorun var. Geçen gün geldiler ölçtüler, 2018 ödemesinde yer aldı. Osmancık Ataköy yolu bu yılki programda. O da inşallah asfalt yapılacak. Su sondajı yaparak su sorunumuzu hallettik. Suyumuz şu anda fazla fazla var. Sağlık Ocağımız da hizmet veriyor” şeklinde aktardı.

Kaymakam Murat Eren sorunlara karşılık verdiği cevapta; “Bu sorunları gidermek için ödenek olarak sıkıntımız yok. Sizler vatandaş olarak aranızda bu geçiş sorununu çözmeniz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Ardından söz alan Pınarhisar İlçe Emniyet Müdürü Hüsnü Uz ise yaptığı konuşmada; “Daha önce köyünüze çeşitli sebeplerle birkaç kez geldim. Biz ilçe Emniyet Müdürlüğü olarak asayişin yanı sıra pasaport işlemlerine bakıyoruz. Ama Nisan ayından sonra bu işlemleri Nüfus Müdürlüğü’ne devredeceğiz. Bu devir işlemleri devam ediyor. Ana cadde üzerinde ve Lüleburgaz- Pınarhisar yolunda trafik sorunlarımız var. Şuan burada Bölge Trafik görevlileri de var. Onlar da sizin taleplerini dinleyecekler ve kendi açılarından notlarını alacaklar. Bu konuyu değerlendirecekler” dedi.

Emniyet Müdürü Hüsnü Uz’un açıklamalarının ardından söz alan Pınarhisar Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Veysel Can konuşmasına kendisini tanıtarak başladı. Başçavuş Veysel Can; “Benim sizlerden talebim köye kuşkulandığınız herhangi bir yabancı geldiğinde yada buraya bir şeyler öğrenmek amacı ile kendini devlet kurumu görevlisi olarak tanıtan veya bir şeyler araştırmak maksadı ile gelen kişiler olabilir. Bu şahıslar genelde günümüzde yaşlı insanların birikimlerini, değerli eşyalarını, parasını öğrenip tekrar bir hafta içerisinde orayı ziyaret ediyorlar ve hırsızlık yapıyorlar. Organize hırsızlık olayları genelde böyle gelişiyor. Özellikle gençlerin sote yerlerde alkol, uyuşturucu alması, kullanması ile ilgili gördükleriniz için bizi arayın. Amacımız ceza vermekten ziyade onları o yoldan çevirmek ve onlara engel olmaktır. Devletimiz artık bu tür insanlara tedavi yaptırıyor. Bize bildirirseniz biz onlara zarar vermeden tedavi edilmesini sağlayabiliriz. Bir de kuşkulandığınız yabancı arabaların plakalarını alıp muhtara veya bize bildirirseniz biz gereken araştırmasını yapar, takibini gerçekleştiririz şeklinde konuştu.

*Kaymakam Eren; “Sizlerin desteğine çok ihtiyacımız var”

Uyuşturucunun son yıllarda çok yaygınlaştığını kaydeden Kaymakam Murat Eren; “Özellikle bu sentetik uyuşturucu kullanımı çok önemli. Çünkü çok çok ucuzlamış ve kolay ulaşılabilir vaziyette. Bizler Valilik, güvenlik güçleri olarak bu konuyu çok önemsiyoruz. Ama bu sorunla bizler tek başımıza mücadele edemiyoruz, yetersiz kalıyoruz. Sizler de hem aile bireyleri olarak hem de köylüler olarak bu tür insanları bize bildirirseniz gereken tedbirleri alabiliyoruz. Bu konuda sizlerin desteğine çok ihtiyacımız var. İhbar konularında çekinceleriniz var ise isminizi vermeden de ihbar edebilirsiniz” dedi.

*Gülşah Sezgin; “Bu ormanlar hepimizin”

Pınarhisar Orman İşletme Şefi Gülşah Sezgin ise “ Muhtarlığın bizden odun talebi oldu. Ataköy hem Pınarhisar hem de Lüleburgaz sınırlarında kaldığı için evrak işlerini biz yaptık, odunu Lüleburgaz şefliğimiz verdi. Bu köy bizler için de önemli bir köy. Demirköy’den, Pınarhisar’dan gelen ve orman ürünü taşıyan kamyonlar olabilir, tırlar olabilir. Eğer şüphelendiğiniz araçlar olursa isim vermenize bile gerek olmadan 177’yi aradığınız zaman ekipler mutlaka gelerek konuyla ilgilenecektir. Bu ormanlar hepimizin. Kaçak kesim olabilir, işgaller olabilir, bunları bize bildirirseniz dikkate alacağız” ifadelerine yer verdi.

Pınarhisar Kaymakamlığınca düzenlenen “Vatandaşlarla Buluşma Toplantısı” na Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren, Pınarhisar İlçe Emniyet Müdürü Hüsnü Uz, Jandarma Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Veysel Can, Kamu kurum ve kuruluş amirleri ve vatandaşlar katıldılar. (Gülcan Kutlu)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com