Ana Sayfa Gündem 15 Mayıs 2018 648 Görüntüleme

Ataköy’de Sağlık Evi’nin açılışı yapıldı

Ataköy’de hayırsever bir işadamının yaptırdığı Mimar Cevat Şahin Sağlık Evi’nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

HABER MERKEZİ

Pınarhisar İlçesi’ne bağlı Ataköy’de hayırsever bir işadamının vefat eden oğlunun anısına yaptırdığı Mimar Cevat Şahin Sağlık Evi’nin açılışı düzenlenen törende dualarla yapıldı. Ataköy’de düzenlenen törende Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Pınarhisar Kaymakamı Murat Eren, İl Sağlık Müdürü Dr.Çiğdem Cerit tarafından Mimar Cevat Şahin Sağlık Evinin açılış kurdelesi kesildi.

*Dr. Cerit; “Hedefimiz en üst seviyeye taşımaktır”

Açılış kurdelesinin kesilmesi öncesinde ilk konuşmayı Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Çiğdem Cerit yaptı. Müdür Dr. Çiğdem Cerit yaptığı açılış konuşmasında; “Bugün güzel Ataköyümüzde Mimar Cevat Şahin Sağlık Evimizin açılışını yapacağız. 2 yıl önce Sağlık Bakanlığımızdan Ataköyümüze Sağlık Evi onayı almıştık ve değerli muhtarımız ve Ataköylü vatandaşlarımızın onayı ile muhtarlık binasında bize tahsis edilen odalarda sağlık hizmeti sunmaya başlamıştık. O gün hayırseverimizden bizlere ‘Size Sağlık Evi Yapayım’ sözünü duyunca inanın çok mutlu olduk. Bugün verilen sözün yerine getirildiğine hep beraber tanıklık ediyoruz. Hayırsevirimiz Hakverdi Şahin’e şükranlarımızı sunuyoruz. Birinci basamak sağlık hizmetlerimiz insanlar hastalanmadan önce sunulan hizmetlerimizdir. Hedefimiz koruyucu sağlık hizmetlerini en üst seviyeye taşımaktır. Hayırseverimiz Hakverdi Şahin emekli esna ve 4 çocuk babası. Sağlık Evimize adını veren oğlu Mimar Cevat Şahin 28 yaşında rahmetli olmuştur. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. İlelebet hayır kapsı açık olsun diyoruz.

*Dr. Cerit; “Hayırseverlik mekanizması işlemekte”

Sağlık evimizin arsası 173 metrekare olup, köy tüzel kişiliğinden Bakanlığımıza bağışlanmıştır. Sağlık evi 100 metrekare 2 kattan oluşan lojman ile birlikte yapılan bir yapıdır. Poliklinik, gebe bebek izleme odaları, engelli tuvaletinden oluşmaktadır. Sağlıkta son yıllarda büyük bir dönüşüm ve değişim yaşadığımız son yıllarda ilimizde çok güzel yatırımlar yapılmaktadır. 250 yataklı Kırklareli Devlet Hastanesi’ni faaliyete geçirdik. 30 yataklı Pınarhisar Devlet Hastanesi son aşamaya geldi. Kısa sürede faaliyete geçecektir. Yine inşaatı süren 300 yataklı Lüleburgaz Devlet Hastanesi bu yıl sonuna dek tamamlanacaktır. Diğer yandan sağlık evimizin inşaasında olduğu gibi hayırseverlik mekanizması da işlemekte. Bu kadar güzel binalarımızın yapıldığı ilimizde Allah bizlere sağlık camiası olarak sizlere güzel hizmetler vermeyi nasip etsin. Bizlere her konuda destek olan Sayın Kaymakamımıza, sayın vekilimize, hayırseverimize kurumumuz adına teşekkür ediyorum” dedi.

*Eren; “Toplum Sağlığı Merkezi yapacağız”

Dr. Çiğdem Cerit’in ardından sözü Pınarhisar Kaymakam’ı Murat Eren aldı. Kaymakam Murat Eren; “Pınarhisar ilçemizde 30 yataklı Devlet Hastanemiz artık geçici kabul aşamasına geldi. Allah nasip ederse bir ay içerisinde belki yapımını tamamlayacağız ve hizmete sokacağız. Aynı zamanda bir müjdeyi daha vereyim. İl Sağlık Müdürümüzün ve vekilimizin katkılarıyla Toplum Sağlığı Merkezi yapacağız. Bir adet Toplum Sağlığı hizmeti ve 112 acil servisi hizmeti verecek bir bina olacak. Ödeneği gelmiş durumda. Belediye Meclisimizden imar ile ilgili kararı da çıktı.

Ataköy köyümüz çok müstesna bir köy. En büyük köylerimizden bir tanesi. Aynı zamanda da dışarıdan çok fazla vatandaşımızı ağırlayan, ikamet ettiren bir köyümüz. Burada doğmasa bile buraya gelip yerleşen birçok vatandaşımız var. Bu insanların hem ilçemize hem köyümüze çok büyük katkıları oluyor. Bunlardan biri olan Hakverdi Şahin, yıllar önce rahmetli olan oğlunun adına bu binayı yaptı. Biz kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Bu bina inşallah Ataköylü hemşerilerimize uzun yıllar hizmet verir, onların sağlıklarına katkıda bulunur” şeklinde konuştu.

Açılışın son konuşmasını AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz yaptı. Milletvekili Selahattin Minsolmaz açılışta yaptığı konuşmada Hakverdi Şahin’e örnek davranışından dolayı teşekkür etti. Sağlık evinin Ataköy’e yakışır bir şekilde inşa edildiğini dile getiren Minsolmaz, Türkiye’nin artık büyüyerek geliştiğine dikkat çekti.

*Minsolmaz; “Çok ciddi sağlık yatırımları yapıyoruz”

Minsolmaz konuşmasında; “Hakverdi Şahin burada evladı Mimar Cevat Şahin adına güzel bir sağlık tesisi yaptırmış. Allah razı olsun. Bugün de biz Ankara’dan geldik, arkasından Demirköy’de İl Müftülüğümüzün ve hayırsever insanlarımızın birlikte yaptığı bir hizmet binası ve onun Kuran Kursunun açılışını yaptık. Oradan da Türkiye’nin Bulgaristan sınırında bulunan İncesırt Köyü’nde yine bölge insanın birlikte dayanışma içinde yaptığı bir caminin gerçekleştirdik. Üçüncü açılışımız da Pınarhisar’ın güzel köylerinden Ataköy’de bir Sağlık Evinin açılışı gerçekleşiyoruz.

Sağlığa ve eğitime yapılan destekler oldukça anlamlıdır. Ama ilimizde toplumsal yönden desteği olan vatandaşlarımızın yaptığı kadar devletin de güzel yatırımları var. İl Sağlık Müdürümüz Kırklareli’de, Burgaz’da, Pınarhisar’da ve diğer ilçelerimizde olanları bahsetmedi. Biz tabii bir müjdeyi de buradan basın yoluyla da vermek istiyoruz. İlimizde insanları için çalışmasını yaptığımız en önemli yatırımların başında eğitim ve sağlık geliyor. Çünkü insanımızın eğitim seviyesi çok yüksek. Kırklareli her alanda eğitimde dereceler alıyor. İnsanımızın yaşam standardı da yüksek, ileri yaşlara kadar yaşama olanağı var. Çünkü bu anlamda sağlık ve sosyal hizmetler de çok ciddi anlamda öne çıkıyor. Onun için çok ciddi sağlık yatırımlarını yapıyoruz.

*Minsolmaz; “Tıp Fakültesi kazandırmanın arifesindeyiz”

İnşallah YÖK’ten çıktı, şimdi de sayın Cumhurbaşkanımızın önünde, Kırklarelimize bir Tıp Fakültesi kazandırmanın arifesindeyiz. Bunun da yakın zamanda nihayi müjdesini vereceğiz, onunla beraber yine İl Sağlık Müdürlüğümüzle, Sağlık Bakanımızla o süreci takip ediyoruz. Daha önce yapılan hastanemizin yanında ek bir tesis yapılacak ve orada entegre olarak hastane ile çalışan, ciddi anlamda hekim yetiştiren bir Tıp Fakültesini de ilimize kazandırmış olacağız. Bu çok önemli çünkü, bu tür tesisleri yine vatandaşlarımızın destekleri veya devletimiz çok iyi inşaat yapan bir ülke. Türkiye şuan dünyada en iyi inşaat yapan ülkelerden ilk onda. Dünyadaki en önemli mega yatırım denen yatırımlardan 10 tanesinden 6 tanesini Türkiye’de yapabiliyoruz. İnşaat yapmakla ilgili bir sorunumuz yok ama içerisindeki hekimi daimi kılmamız gerekiyor. Dolayısıyla bir ilde Tıp Fakültesinin olması bu anlamda çok önemli. Çünkü doktorlarımız bir yerden sonra iktisas yapmak amacı ile başka illere gitmek zorunda kalıyor.

*Minsolmaz; “Duble yolun ihalesi çok yakında”

Ben ilin milletvekili olarak hem bu anlamda yapılanlarda emeği geçen tüm herkese, sayın muhtarımıza, Ataköy halkımıza teşekkür ediyorum. Bizler de elimizden gelini diğer alanlarda yapmaya çalışıyoruz. Pınarhisar ve Burgaz arasındaki duble yolun yeni bir şekilde, özellikle trafik güvenliğini sağlayacak şekilde planlanması yapıldı. Çok yakında ihalesi yapıldıktan sonra Ataköy, Ceylanköy, Hamzabey, Turgutbey gibi köyleri deblese ederek tırların köy halkını rahatsız etmeyeceği bir şekilde yolun ihalesini yapacağız. Dere ıslahlarımız bu bölgede son noktaya geldi.

*Minsolmaz; “Kimseye kar dağından kar bağışlamıyoruz”

Amacımız eğitimden sağlığa, güvenlikten sosyal hizmetlere, Devlet Su işleri sulamasından can mal güvenliğinde kaçınılmaz olanları yapabilmek. Bunları yaptıkça yaşam standartlarımız artıyor. Güzel arz talebi arttırıyor. Doğru olan bu. Kimseye kar dağından kar bağışlamıyoruz. Bunların hepsi sizin vergilerinizle yapılıyor. Ama bunları daha iyi yapabilmemiz için planlamamız ve önce projelerini yapmamız gerekiyor. İnşallah bunlar devam edecek. Kırklarelimize sadece son 16 yılda 8 Milyar lira yatırım yapıldı. Belediyelerin bütçelerinin 10’larca katı yatırımları yapıyoruz. İnşallah daha güzellerini yapacağız.

Emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum ve Mimar Cevat Şahin Sağlık Evinin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Kaymakam Murat Eren, Dr. Çiğdem Cerit, Dr. Aylin Can ve beraberindekiler sağlık evini gezdiler.

Açılış törenine AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Pınarhisar Kaymakam’ı Murat Eren, Kırklareli İl Sağlık Müdürü Dr. Çiğdem Cerit, Pınarhisar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Aylin Can, Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Serdar Dura, Ataköy Muhtarı Recep Turhan, AK Parti Pınarhisar İlçe Başkanı Hicret Şamil Karasu, MHP Pınarhisar İlçe Başkanı Nedim Bars, Sağlık personeli, vatandaşlar ve köylüler katıldı. (Gülcan Kutlu)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com