Ana Sayfa Gündem 14 Ağustos 2018 543 Görüntüleme

“Hem Dolarları hem de bu oyunu bozacağız”

Minsolmaz; “Suriye’de DEAŞ ve YPG’sini kırdık, Irak’ta PKK’sını sindirdik, içeride FETÖ’sünü paçavra ettik, şimdi Dolarlarla üzerimize geliyorlar ama hem Dolarları hem de bu oyunu bozacağız.”

HABER MERKEZİ

Doların yükselmesi ile ilgili de konuşan AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “15 Temmuz’da, 17-25’te, Gezi’de yıkamadılar şimdi ekonomi ile sarsacaklarını sanıyorlar ama yine başaramayacaklar, inşallah yine kazanacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın; “Dolar molar bizim yollarımızı kesmez. Tekrar söylüyorum, yastığı altında doları, eurosu olan varsa Türk Lirası ile bozdursun. Türkiye, içine sıkıştırılmaya çalışıldığı bu kur-faiz-enflasyon sarmalından çok kısa zamanda çıkacaktır. Bu oyunun en büyük panzehiri üretimdir, ihracattır, istihdamdır, büyümedir. Ne yaparsanız yapın ekonomik hedeflerimizden vazgeçmeyeceğiz” dediğini anımsatan Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz; “Biz baskılara asla boyun eğmedik eğmeyeceğiz. Muhtıra verdiler, darbe teşebbüsünde bulundular, sokak olayları çıkarmaya çalıştılar, 15 Temmuz’da kanlı bir senaryo ortaya koydular, başaramadılar. Yine başaramayacaklar!  Çalışkan sanayicisiyle, cesur girişimcisiyle ve yetenekli genç işgücüyle, Türkiye’nin gücünün farkında değiller. Suriye’de DEAŞ ve YPG’sini kırdık, Irak’ta PKK’sını sindirdik, içeride FETÖ’sünü paçavra ettik, şimdi Dolarlarla üzerimize geliyorlar ama hem Dolarları hem de bu oyunu bozacağız.

*”Dolar molar bizim yolumuzu kesmez”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan doların yükselmesi konusunda yaptığı konuşmada şu cümleleri aktarmıştı; “Dolar molar bizim yolumuzu kesmez. Hiç endişe etmeyin. Ama buradan yine söylüyorum yastığının altında doları eurosu olan varsa altınlarını gitsin yerli paraya çevirsin. Bu bize ekonomik savaş ilan edenlere milletimin cevabı olacaktır. Bu benim milletimin bir cevabı olacaktır.  Bu yerli ve milli bir mücadeledir. Yerli paramızda inşallah bunlara cevabı verelim. İşte bizim bu birliğimiz bu beraberliğimiz batıya en büyük cevap olacaktır. Biz bu işlerle uğraşırken bazı aksaklıklar da olmadı değil ama biz bunları hali yoluna koyacağız. Ülkemizin geleceğinden umutluyuz.

*“Yeniden ulu bir çınar olma yoluna girdi”

Türkiye olarak 24 Haziran’da sadece kendi tarihimizde değil dünyada parmakla gösterilecek bir demokrasi şöleni yaşadık. Tam bir demokratik olgunluk içerisinde seçim gerçekleştirdik. Bu sürecin asıl mimarı milletimin ta kendisidir. Bizler bu mücadelede gerekirse yedi düvele karşı meydan okumaktan çekinmedik, çekilmeyeceğiz. Dünyanın en eli kanlı terör örgütlerine karşı koymaktan çekinmedik, çekinmeyiz. Biz sadece Hakk’a ve halka karşı sorumlu olduğumuzu biliyoruz. Bizim sorumluluğumuz Hans’a değil, Ahmet’e. Ülkemize diz çöktürmek için bugüne kadar yapmadıklarını bırakmadılar. Koskoca Osmanlı çınarını binbir türlü hileyle yıktılar. Ülkemiz son yıllarda yeniden ulu bir çınar olma yoluna girdi.

*”Eyvallahımız olmaz” 

Suni döviz artışları yapıyorlar. Bu saldırıların sebeplerinin çok başka olduğu açıktır. Bu tarz yaklaşımlar sergileyen ülkelerle aramızdaki ilişkiler telafisi olmayacak noktaya geldi. Çıkarlarımızın uyuştuğu notkalarda iş birliği yapıyoruz. Konu Türkiye’yi köşeye sıkıştırmaya geldiğinde iş değişir. Kusura bakmasınlar bizim bu noktada kimseye eyvallahımız olmaz olamaz. Tanktan uçaktan toptan kurşundan korkmayan bu millet bu tarz tehditlerden mi korkacak? Tüm olumsuz ihtimallere karşı hazırlıklıyız. Döviz kurlarına bakıp el ovuşturanlar heveslenmesinler. Faiz lobilerine sesleniyorum boşuna heveslenmeyin. Bu milletin sırtından kazanamayacaksınız. Bu milleti çökertemeyeceksiniz. Bunlar bizim için ancak dönemsel araçlar olabilir. Bu araç dün şu olur yarın bir başkası olur. İran‘dan Rusya’ya Çin’den kimi Avrupa ülkelerine kadar önemli mesafeler kat ettik.

*“Milletimize çok önemli görevler düşüyor”

Asıl olan bizim yüreğimizdeki imandır. Küçük hesapların peşine düşenler yarın çok pişman olacaklardır. Milletimize çok önemli görevler düşüyor. 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı bağımsızlığımızı nasıl canımız pahasına savunduysak bugün maruz kaldığımız ekonomik saldırılara da aynı şekilde korumamız gerekiyor. Çıplak ellerimizle tankların karşısına dikildiğimiz gibi ekonomik tetikçilere de müsaade etmeyeceğiz. Bu haramzadelere vereceğimiz en büyük cevap ihracat ve istihdamı artırmak olacaktır. Milletimizin ellerindeki imkanları istihdam yolunda seferber etmesini istiyorum. Türkiye’yi içine çekilmeye çalışıldığı cendereden çıkarmanın tek yolu ileri atılmaktır. Gelin hep birlikte ileriye daha ileriye atılalım. Kimse sanmasın ki bu tekerlek tümsekte kalacak. Kimsenin gözü kur tablosunda faiz tablosunda olmasın.” (Gülcan Kutlu)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com