Ana Sayfa Gündem 22 Ocak 2019 584 Görüntüleme

“Pınarhisar AK Belediyecilikle tanışacak”

AK Parti Pınarhisar Aday Tanıtım Toplantısı yapıldı

*İhsan Talay; “Bizlerin Pınarhisar’da dört tane ana sorunu var. Bu dört tane ana sorun hava, su, yol ve imar. Enteresandır ki yılımız ne kadar 2019 olsa da şu anki sorunlarımız tamamen 1990 yılını sorunları ile paralel olmuştur. Bizler bu sorunları gidermek ile ilgili hazırlıklarımızı hazırladık. Milletvekilimizin, İl Başkanımızın bize vermiş olduğu desteklerle inşallah 1 Nisan itibarı ile bu işleri hızlı bir şekilde yapmaya başlayacağız.”

HABER MERKEZİ

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Kırklareli Belediye Başkan Adayı ile ilçe ve belde belediye başkan adayları Kırklareli’de gerçekleşen tanıtım töreninde AK Parti Pınarhisar Belediye Başkan adayı olarak İhsan Talay’ın açıklanmasının ardından Pınarhisar’da da Aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Pınarhisar’da düzenlenen Aday tanıtım toplantısında Belediye Başkan Adayı İhsan Talay’a AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, İl Başkan Yardımcısı Mehmet Akın,  Merkez İlçe Başkanı Can Cafer Toklucu, AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Fatih Yağcı, AK Parti Pınarhisar İlçe Başkanı Hicret Şamil Karasu, AK Parti Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Bahadır Kovankaya, AK Parti Pınarhisar Gençlik Kolları Başkanı Bilal Çalık, AK Parti Kırklareli Belediye Başkan Adayı Burak Süzülmüş, AK Parti Kaynarca Belediye Başkan Adayı Hasan Garip ve AK Parti Pınarhisar teşkilatları destek verdi.

*Karasu; “Yapıcı bir belediye başkanı bulduk”

Pınarhisar Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı’nda selamlama konuşmasını AK Parti Pınarhisar İlçe Başkanı Hicret Şamil Karasu yaptı. Başkan Hicret Şamil Karasu burada yaptığı konuşmada; “Cumhurbaşkanımız benim için önemli olduğunu düşündüğüm üç tane yer var. Biri baba toprakları Rize Güneysu, bir tanesi İstanbul Kasımpaşa, bir tanesi de Pınarhisar. Cumhurbaşkanımıza içimiz rahat bir şekilde bir belediye başkan adayı hazırladık. Pınarhisar’ımızın sorunları var. Biz bu sorunları giderebilecek yapıcı bir belediye başkanı bulduk. AK Parti olarak insan ayrımı yapmadan, parti ayrımı yapmadan, Pınarhisar’daki tüm vatandaşlarımızı kucaklayarak, AK Parti belediyeciliğinin nasıl bir gönül belediyeciliği olduğunu herkese ispat edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

*Çiler; “Bu kardeşimize sahip çıkın”

AK Parti Pınarhisar İlçe Başkanı Hicret Şamil Karasu’nun ardından sözü AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler aldı. Başkan Alper Çiler yaptığı konuşmasında; “Sizlerle birlikte 3 seçim bir referandum ve 15 Temmuz Darbe Girişimi atlattık.  Herkes meydanlara çıktı. Biz demeyi öğreneceğiz. Hep birlikte öğreteceğiz. Biz burada birlik ve beraberlik içerisinde Pınarhisar Belediyesi’ni alacağız. Pınarhisar’da güzel şeyler olacağına inanıyorum. Kardeşimiz genç bir kardeşimiz. Ben bu güne kadar hakkında hiç olumsuz bir şey duymadım. Bu kardeşimize sahip çıkın, birbirinize sahip çıkın. Edeceğiz duamızı, seferimize çıkacağız, inşallah 31 Mart gecesi bu çalışmalarımızı, bu alın terimizi taçlandıracağız” şeklinde konuştu.

*Talay; “Pınarhisar’ın 4 temel sorunu var”

Ardından kürsüye çıkan AK Parti Pınarhisar Belediye Başkan Adayı İhsan Talay konuşmasında 31 Martta Pınarhisar Belediyesi’ni AK Belediyecilikle tanıştırmak için yola çıktıklarını belirterek; “Ben konuşmamda Pınarhisar’ın sorunlarından ve projelerimden bahsetmek istiyorum. Bizlerin Pınarhisar’da dört tane ana sorunu var. Bu dört tane ana sorun hava, su, yol ve imar. Enteresandır ki yılımız ne kadar 2019 olsa da şu anki sorunlarımız tamamen 1990 yılını sorunları ile paralel olmuştur.  Bizler yaklaşık üç yıldır bu sorunları gidermekle alakalı, Pınarhisar’a bir hasta adam gibi yaklaşıp teşhis, tanı, tedavi noktasında çözümlerimizi de sürekli halkımızla paylaşa paylaşa, sürekli kendimizi de geliştirerek, güncelleyerek artık seçim atmosferine girmiş bulunuyoruz.

*Talay; “Yüzde 70’i hazır su içiyor”

Ben bu sorunlardan bahsederken size çarpıcı örnekler vereceğim. Hava dediğimiz zaman Pınarhisar’da bugün geçen yıl 4 noktada yapılmış olan ölçümlerden sonra Marmara’nın en kirli havası seçildi. Bu demek oluyor ki biz her gün kanserojen içerikli bir havayı teneffüs etmek zorunda kalıyoruz. Sadece bu değil, bununla beraber su. Hava ve su insanın en temel ihtiyaçları olmasına rağmen hava ve suyu konuşuyoruz. Diğer hizmetlere projelere gelemiyoruz. Su dediğimiz zaman bakteri oranları yüksek noktaya ulaşmış, sertlik oranı çok yüksek bir su kullanıyoruz. Halbuki biz pınar kaynaklarının üzerinde olmakla meşhur bir ilçeyiz. Her yerde Pınarhisar’ın pınar kaynaklarının zenginliğinden bahsediyoruz, ama halkımızın yüzde 70’i hazır su içiyor.

*Talay; “Ciddi trafik sorunumuz var”

Bu sebeple bizler bu sorunları gidermek ile ilgili yaptığımız hazırlıklarda alt yapısıyla, su, kanalizasyon, doğalgaz hazırlıklarımızı hazırladık. İl Başkanımızın, milletvekilimizin bize vermiş olduğu desteklerle inşallah 1 Nisan itibarı ile bu işleri hızlı bir şekilde yapmaya başlayacağız. Biliyorsunuz bir yol sorunumuz var. Maalesef yollarda kazalar oluyor. Ana caddede günlük geçişlerimiz 3 binden başlamış 9 binlere ulaşmış. Çok ciddi trafik sorunlarımız var. Kaldırımlar genişletildi. Oysa çevre yolu olmadan kaldırım genişletilmez. İnşallah biz geldiğimizde çevre yolu olana kadar kaldırımları eski haline getireceğiz.

*Talay; “Sit alanı sorunumuz var”

Bir de imar konusu var. İmar konusu Pınarhisar’da içler acısı durumunda. Trakya’da meşhur olmuş bir sit alanı sorunumuz var. Sit alanı konusunda çözümlerimizi anlatırken bize sürekli siyaset yapıyorsunuz dediler. Bu konuyu kaymakamlığımız üzerinden Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü getirildi. Bu sorunun çözülebilir olduğu ortaya çıktı. Biz geldiğimizde bu sorunu çözeceğiz, hep beraber aşacağız inşallah.

Daha birçok projelerimiz var. Bunları gerek meydanlarda, gerekse sosyal medyada paylaşa paylaşa yolumuza devam edeceğiz. Ben 34 yaşında bir kardeşinizim. İnşaat Mühendisiyim. Sizlere o kadar çok güveniyorum ki, hep birlikte kutlu bir yola çıktık. Hiç sıkılmadan, hiç vazgeçmeden kapı kapı gezerek sorunları ve bunların çözümlerini paylaşacağız.

İnsanlarımız her geçen gün bize biraz daha fazla inanmaya başladılar. Ne kadar azimli olduğumuzu, ne kadar inançlı olduğumuzu, ne kadar kararlı olduğumuzu görerek kutlu bir zafere gittiğimizin hepsi farkındalar.” İfadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından partiye yeni katılanlara rozetlerinin takılması sonrası Aday Tanıtım Toplantısı sona erdi.

*İhsan Talay Kimdir?

1985’te Kırklareli’nde doğdu. 34 yaşında. İlköğrenimini Pınarhisar Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda, ortaöğrenim ve lise eğitimini Lüleburgaz Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Erciyes Üniversitesi İnşaat Bölümü ön lisans programından mezun olduktan sonra eğitimine Kırıkkale Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi’nin İnşaat Mühendisliği Fakülteleri’nde devam etti ve Beykent Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’nden başarı derecesiyle mezun olarak, İnşaat Mühendisi Ünvanını aldı. Gerek mesleki ve gerekse de meslek dışı konularda birçok eğitim seminerine katıldı.
2010-2012 Yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol-Asfalt Şube Müdürlüğü’nde görev yaptı.2012 yılında adi geçen kurumdaki kamu görevinden kendi isteği ile ayrılarak, kişisel becerilerini mesleki anlamda daha fazla geliştirmek amacıyla yurt içi ve yurt dışında çeşitli inşaat projelerinde orta düzey yönetici pozisyonunda çalıştı. Daha sonra kamusal alanda ve özel sektörde mesleki anlamda edindiği tecrübelerinin ışığında “Talay Mühendislik” firmasını kurdu. Profesyonel iş hayatında başarılı olmasında uzun yıllar belediye başkanlığında görev yapmış olan anne ve babasından edindiği bilgi birikimi ve deneyim kendisine yol gösterici oldu.
İş ve Kültürel amaçlı olarak, dünyanın farklı kıtalarında bulunan pek çok ülkeye seyahat etti bu seyahatlerinde 34 dünya ülkesini gezip, görerek; kültürel yaşam, siyaset, şehirleşme, ekonomi ve insan ilişkileri açısından inceleme fırsatını yakaladı.
Ankara ve İstanbul’da sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarında görev aldı.
Siyasete 2003 yılında AK Parti Pınarhisar Gençlik Kollarına üye olarak başladı. Gençlik Kolları Başkanlığı ve Ak Parti Pınarhisar Başkanlığı yönetiminde birçok kademede görev aldı. Son dönemde yaklaşık 2 yıl boyunca AK Parti Pınarhisar Teşkilatı İlçe Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü.
Pınarhisar’ın değişimi, dönüşümü ve gelişimi için 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler seçimlerinde; Pınarhisar Belediye Başkanlığı’na aday olan İnşaat Mühendisi İhsan Talay, halen “Talay Mühendislik” firması bünyesinde yönetici ve mühendis konumunda hizmet vermekte ve ayrıca Pınarhisar’da sosyal faaliyetlerine devam etmekte olan Dikilitaş Kültür Ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcılığı ve Pınarhisar Spor Kulübü Başkanlığı görevlerini sürdürmekte olup, iyi derecede İngilizce ve az seviyede Almanca bilmektedir. (Gülcan Kutlu)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com