Ana Sayfa Gündem 17 Mayıs 2019 395 Görüntüleme

Kızılay ihtiyaç sahibi aileleri sevindirmeye devam ediyor

Volkan Göç; “İhtiyaç sahipleri bizzat Başkanlığımız tarafından tespit edilmekte ve “Gerçek ihtiyaç sahibi” olmak dışında bir kıstas aranmamaktadır.”
HABER MERKEZİ

Türk Kızılay’ı Kırklareli il başkanlığına seçilen Volkan Göç gazetemize yaptığı açıklamada 3 aylık faaliyetlerini açıkladı. Başkan Volkan Göç yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Türk Kızılay’ı Kırklareli il başkanlığı olarak göreve geldiğimiz Şubat ayı sonundan bugüne kadar;
Sadece merkez ilçemiz ve civarındaki köylerimizde Kızılay Genel Merkezinden Başkanlığımıza ulaştırılan Gıda Yardım Paketleri ile binden fazla aileye gıda yardımı (ki bu gıda kolileri göstermelik paketler değil bir ailenin kısmı mutfak gıda ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayacak miktarda kuru gıdasından konserve kavurma etine, konserve kavurma kıymasına kadar) Türk Kızılay Kırklareli Başkanlığı tarafından karşılanmıştır. İhtiyaç sahipleri bizzat Başkanlığımız tarafından tespit edilmekte ve “Gerçek ihtiyaç sahibi” olmak dışında bir kıstas aranmamaktadır.
Bunun dışında kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinden gelen talepler, bizzat yerinde tespit edilmiş ve yine Başkanlığımız tarafından ihtiyaç sahiplerine nakdi ve ayni destekler ulaştırılmıştır.
Türk Kızılay Genel Merkezi tarafından Başkanlığımıza ulaştırılan giyim yardımları, Ramazan öncesinde ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimize Başkanlığımız ve ilgili Okul Yönetimlerinin desteği ile bizzat tarafımızdan teslim edilmiştir. Yüzlerce öğrenci kardeşimize/yavrumuza giyim yardımı başkanlığımız tarafından ulaştırılmıştır.
Genel Merkezimiz tarafından başkanlığımıza ulaştırılan tekstil ürünlerinin Tasnifleri Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Kırklareli Genç Kızılay Başkanlığı destekleri ile halen devam etmektedir. Ramazan ayinin sonuna doğru ilgili planlamalarımız nezdinde İhtiyaç sahibi yüzlerce kardeşimizin/yavrumuzun Bayramlıklarını da inşallah kendilerine ulaştıracağız.
Giyim destekleri yetişkinler için (özellikle öğrenci kardeşlerimize) sınırlı olarak devam etmekte olup, gerekli Planlama ve Yer Koşullarının (Giyim Yardım Butikleri) tamamlanması sonrasında daha da güçlü bir şekilde devam edecektir.
Ramazan dolayısı ile tüm hemşehrilerimizi paylaşmanın daha güçlü, toplumsal direncin yükseldiği bu günlerde gücümüz elverdiğince vatandaşlarımızı yardımlaşmaya, evinde ihtiyaç sahibi olan ailelere destek olmaya çağırdık. “Hilal Olsun Türkiye” kampanyası ile bir hafta içerisinde duyarlı vatandaşlarımızdan 400’ün üzerinde gıda kolisi ayni bağışı aldık ve kampanyamız ay sonuna kadar devam edecektir. Bağış aldığımız gıda kolilerinin ihtiyaç sahiplerine teslimi es zamanlı olarak sessiz sedasız devam etmektedir.
Amacımız toplumsal paylaşımı ve direnci arttırmak ve bunu 12 ay süresince devam ettirmektir. Bir diğer amacımız da ilimizde yardım eden elleri çoğaltmak, yardımlaşmayı az çok demeden her alanda yaygınlaştırmaktır. Biz, yoksul ve ihtiyaç sahibi olan komşularımızla birlikte bir milletiz. Dinimizde komşularını aç yatıranlara yer yoktur.
Sizler gibi memleketi ve şartlarına duyarlı olan hemşerilerimizi Türk Kızılay faaliyetlerimiz konusunda daha da ilgili ve duyarlı olmaya, tüm vatandaşlarımızı iyilik yolunda özendirici olmaya ve hemşerilerimizi bu yolda teşvike davet etmenizi temenni ederim.
Türk Kızılay bu devletin kurucu değeri, Hilal’i Ahmer bu milleti ayni çatı altında tutan Şanlı Türk Bayrağı’nın Hilalidir. Bugün bir milat olsun” (Gülcan Kutlu)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com