Ana Sayfa Gündem 19 Temmuz 2019 315 Görüntüleme

Pınarhisar 15 Temmuzu Unutmadı Unutturmadı

“Çiğnense cihan, çiğnetmem yurdumu”

*Pınarhisarlılar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleşen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda buluştular.

*Başkan Talay; “15 Temmuz ‘Çiğnense cihan, çiğnetmem yurdumu’ diyerek şehadete koşan kahramanların zaferidir. 15 Temmuz ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan sela seslerinin gecesidir. 15 Temmuz vatanı, bayrağı, devleti ve milleti için canından geçenlerin dünyaya haykırdığı gündür.”

HABER

GÜLCAN KUTLU

Pınarhisarlılar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleşen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda buluştular. Pınarhisarlılar Cumhuriyet Meydanı’nda Meydanında ellerinde Türk Bayrakları ile toplanan Pınarhisarlılar burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmaları canlı yayında izlendi.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve yapılan dualar ile devam etti. Kırklareli Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı, Protokol üyeleri, kurum ve Kuruluş Amirleri ve Pınarhisarlı Vatandaşlar Marşlar eşliğinde ellerinde Türk Bayrakları ile birlikte Pınarhisar Anadolu Lisesi önünden Cumhuriyet Meydanına kadar coşku ile yürüdüler.

*“Türk Milleti için hayati önem taşıyor”

Kırklareli Valisi Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı burada bir konuşma gerçekleştirdi. Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı konuşmasında 15 Temmuz’un Türk milleti için hayati bir önem taşıdığını söyledi. Vali Osman Bilgin konuşmasında bir önem taşıdığını söyledi. Hain FETÖ’cülerin, Aziz Türk Silahlı Kuvvetlerinin içine haince girerek vatandaşın paraları ile alınan tank, top ve silahları yine vatandaşa doğrulttuklarını anımsattı. 15 Temmuz destanının hiç bir zaman unutulmayacağını ifade eden Bekir Sıtkı Kocakundakçı; “Allahü Ekber ve Ne Mutlu Türküm diyene nidaları ile 15 Temmuz gecesinin karanlığında bir ışık gibi parlayan aziz şehitlerimizin manevi huzurlarında, dünya tarihinde bir ilki yaşatarak darbecilere darbe yapan büyük Türk Milleti’nin önünde saygı ile eğiliyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Türk Milleti’nin demokrasiye olan inancı ve sevdasının bir ifadesi olarak, hür iradesine yönelik saldırı hareketine karşı onurlu duruşunun ve mücadelesinin haklı gururunu yaşadığı ve dünyaya haykırdığı, devletine, kendi hak ve hukukuna sahip çıktığı bir gündür.

15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk Siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte FETÖ terör örgütü tarafından hain bir saldırıya maruz kalmıştır. Düşmanın harp sahasında bile yapmadığı, yapamadığı alçaklığı maalesef bu haramzadeler aziz milletimize reva görmüşlerdir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti 7 Bin yıllık geçmişi olan kadim bir devlet ve millettir. Devlet hafızası güçlüdür. Bu hafıza kendisini devlet refleksi olarak göstermiştir. Kurşunlara, tanklara karşı yürüyen bu memleketin aziz ve kahraman evlatları genlerindeki binlerce yıllık çelik ruhla hareket etmişlerdir. Kurtuluş Savaşı’ndan Nene Hatun’u, Maraşlı Sütçü imamı, İzmir’i işgal eden Yunanlılara karşı ilk kurşunu sıkan Gazeteci Hasan Tahsin’i çıkaran bu bereketli kutsal topraklar 15 Temmuz Gecesi de darbecilere karşı ilk kurşunu sıkan Ömer Halis Demirleri, göğsünü kurşunlara siper eden Polis Memuru Münür Alkanları, henüz 15’inde olan Halil İbrahim Yıldırımları, Engin Tirbaşları bağrından çıkarmıştır.

Anadolu toprağı sıradan bir toprak parçası değildir. Şüheda ile yoğrulmuş böyle bir vatan parçası dünyanın hiçbir yerinde yoktur. Milletimiz o gece ayağa kalkarak sokağa çıkmış ve sinsi duvarları, çepelleri yıkıp geçmiştir. Zaten Demokrasiye inanan, Cumhuriyetini savunan bir halkın önünde hiçbir güç duramazdı. Ankaralı bir köylü, Erzurumlu bir delikanlı, torunlarının büyümesini bekleyen dedeler, hayata annesinin eteğine sımsıkı sarılarak tutunmaya çalışan çocuklar, hepsi sokaklarda, meydanlarda gücü zulme alet edenlerin karşısına bir bayrak gibi dikilmişlerdir. Bir Temmuz akşamında yüreklerinin tam ortasına dayanan namlulara imanıyla karşı çıkmışlardır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti darbeler karşısında yolundan şaşmayan, hedeflerinden uzaklaşmayan, irtifa kaybetmeyen ve kendi kararlarını kendi veren güçlü ve bağımsız bir ülkedir. FETÖ Terör örgütünün önce yargı ve polis içindeki mensuplarıyla ardından da kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içerisinde kümelenmiş üniformalı teröristleriyle ülkemizin geleceğine kast ettiğini aklımızdan asla çıkarmayıp, geleceğe ümitle ve şevkle bakabilmek için mücadelemiz yurt içinde ve yurt dışında hız kesmeden aynı karalılıkla yürütülmektedir, yürütülmeye devam edecektir. Birlikteliğimizden de bu bağlamda asla ödün vermeyeceğiz. Şer odakların vesveselerine kulaklarımızı kapatacağız. Allah içimizdeki şer odaklarına bir daha fırsat vermesin.

15 Temmuz şanlı direnişimizin yıldönümünde darbe ve işgal girişimini savuşturan bastıran vekurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı Türkiye Cumhuriyetini muhafaza etmemizde Başkomutanlık görevini ve onurunu üstlenen sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyor, 15 Temmuz gecesi şehit olan başta Ömer Halis olmak üzere 251 şehidimizi ve ülke savunmasında bu zamana kadar hayatlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyor, kahraman gazilerimize sağlıklar diliyor, Türk Milletinin öz evlatlarının fedakarlıklarını daima hatırlayacağımız sözünü veriyoruz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti” dedi.

Ardından Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay yaptığı coşkulu ve duygusal konuşmasında; “Binlerce yıldır üzerinde yaşadığımız bu topraklarda nice savaşlar, nice felaketler, nice sıkıntılar yaşadık. Ve her seferinde bu sıkıntıların üstesinden gelip vatanımıza, toprağımıza ve coğrafyamıza sahip çıktık. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı bağımsızlık ateşinin, devletimizin özgürlük mücadelesinin son noktası diye düşündük. Aradan geçen 100 yıla rağmen huzur içinde yaşadığımız güzel ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesi hiç beklemediğimiz bir yerden hain bir saldırıya uğradık.

Milletimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yuvalanmış, aydınlık geleceğimize darbe vurmak isteyen hainler taarruza geçmiş, milletin sahibi olduğu namluları o karanlık gecede, yine ne acıdır ki bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır.

Şerefli üniformaları bedenleriyle kirleten hainler, tanklarla onlarca vatandaşımız şehit etmiş, yaralamışlardır. Yaşlısı, genci, kadını erkeği, sağcısı, solcusu koca bir yumruğa dönüşen halkımızın iradesi darbecilerin tanklarını, helikopterlerini, silahlarını yerle yeksan etmiştir. Aziz Milletimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına cevap vererek sokakları ve meydanları doldurmuş, yarınlarımıza darbe vurmak isteyen karanlık güçlere darbe yapmıştır.

Çanakkale’de İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, Milletimiz 21. Yüzyılda yeniden tarih yazmış tüm ferleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnememiştir. 1071’de Malazgirt’te bu toprakları vatan bilip sahiplenen Türk Milleti bu konuda tavrını, kararlılığını ve gücünü bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

15 Temmuz ‘Çiğnense cihan, çiğnetmem yurdumu’ diyerek şehadete koşan kahramanların zaferidir. 15 Temmuz ezanları susturan darbelerden, darbeleri susturan sela seslerinin gecesidir. 15 Temmuz vatanı, bayrağı, devleti ve milleti için canından geçenlerin dünyaya haykırdığı gündür.

Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla, Türkiye artık yeni bir döneme girmiş ve 15 Temmuz öncesinden daha güçlü bir konuma erişmiştir. Bu cennet vatan için, vücutlarını siper eden, tankların üstüne korkusuzca koşan, ölümü göze alan şehitlerimiz ve gazilerimiz, dirayet ve cesaretleriyle şüphesiz ki, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Tarihin şerefli sayfalarına adını yazdıran şehitlerimiz rahmet ve minnetle anıyor, Gazilerimize Yüce Allah’tan şifalar diliyoruz. Vatan size minnettardır” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Alahattin İkican şiiri ile alandakilerin coşkusuna coşku kattı. Program, 15 Temmuz Destanı ile ilgili görsellerin sunulması, 15 Temmuz’a özel maratonda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ve Pınarhisar’daki tüm camiilerden selaların okunmasıyla sona ererek yerini demokrasi nöbetine bıraktı.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com