Ana Sayfa Gündem 15 Ekim 2019 269 Görüntüleme

Pınarhisar MYO Akademik Kurul Toplantısı düzenlendi

Pınarhisar Meslek Yüksekokulu, 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Güz Dönemi Akademik Kurul Toplantısı, Pınarhisar MYO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

HABER

Gülcan KUTLU

Kırklareli Üniversitesi’ne Pınarhisar Meslek Yüksekokulu, 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Güz Dönemi Akademik Kurul Toplantısı, KLÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha Musaoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Pınarhisar MYO Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; MYO Müdürü Doç. Dr. Sezai Öztaş ve öğretim elemanları katıldı.

*Öztaş 3 artı 1 işbaşında eğitim sistemini anlattı

Akademik Kurul Toplantısı Pınarhisar MYO Müdürü Doç. Dr. Sezai Öztaş’ın açılış konuşması yapması ile başladı. Pınarhisar PMYO Müdürü Doç. Dr. Sezai Öztaş yaptığı açılış konuşmasında 28 akademik personel ve 7 idari personel olmak üzere 35 personel ile 800 öğrenciye eğitim – öğretim hizmeti sunduklarını aktardı. Öztaş konuşmasında genç ve dinamik bir kadroya sahip olduklarını ifade ederek şehir – üniversite birlikteliğini sağlama noktasında gerçekleştirdikleri sosyal ve kültürel faaliyetler ile uygulamaya geçirdikleri 3 artı 1 işbaşında eğitim sistemi ile hakkında bilgiler paylaştı.

*Musaoğlu; “Akademik birimlerde proje çalışmalarına öncelik verilmeli”

Toplantının ikinci konuşmacısı olan KLÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha Musaoğlu ise konuşmasına 2019 – 2020 eğitim öğretim yılının sağlık, huzur ve başarı getirmesi getirmesi temennisini ifade ederek başladı.  Prof. Dr. Neziha Musaoğlu konuşmasında makale, dergi, kitap, kitap bölümü, ulusal ve uluslararası konferanslar ve projeler gibi akademik çalışmaların yanı sıra özellikle AR – GE çalışmalarının da güçlendirilmesinin önem taşıdığına değinerek, akademik birimlerde proje çalışmalarına öncelik verilmesinde büyük yarar bulunduğunu kaydetti. Bilimsel akademik çalışmaların bir de kurumsal yönünün bulunduğuna dikkat çeken Musaoğlu, akademisyenlere kurum adına yapılan akademik çalışmalara katılmaları tavsiyesinde bulundu ve bu sayede kurum kimliğinin gelişeceğini, güçleneceğini ve sürdürülebilir olacağını dile getirdi.

*Musaoğlu; “Uygulamak, hayata geçirmek gerekiyor”

Prof. Dr. Neziha Musaoğlu, Üniversitenin kendi kalite güvence sistemini oluşturmasına ve bu sistemi planlamasına rehberlik eden Yükseköğretim Kalite Kurulu Dış Değerlendirme Süreci ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Üniversitenin Kalite Değerlendirme Sürecinin oldukça olumlu olduğunu belirten Musaoğlu; “Kalite kültürünü geliştirmek ve planlamak yetmiyor. Uygulamamız, hayata geçirmemiz gerekiyor. Bu sürecin yönetimi; planlama, uygulama, kontrol etme ve önlem alma şeklinde dört aşamalı bir çevrimle yapılmaktadır. Bu çevrim tamamlandıktan sonra akreditasyon sürecine hazır hale gelinecek” dedi.

Açılış konuşmalarının gerçekleşmesinin ardından Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı, İnşaat Programı, Bilgisayar Programcılığı Programı, Turizm ve İşletme Programı, Bilgi Yönetimi Programı, Pazarlama ve Reklamcılık Programı ile Kontrol ve Otomasyon Teknolojileri Programlarının  Bölüm Başkanları, yaptıkları sunumlarda 2018 – 2019 akademik yılında gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgi verdiler.

Program sunumlarının ardından, Pınarhisar MYO akademik personelinin görüş, öneri ve katkıları alındı.

*Cübbeler giyildi teşekkür belgeleri verildi

Daha sonra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musaoğlu, 2018 – 2019 akademik yılında ünvanı yükselerek Doktor Öğretim Üyesi ünvanı elde eden Dr. Öğr. Üyesi Erkan Taşdemir ve Dr. Öğr. Üyesi Aydın Ünal’ı tebrik ederek cübbelerini giydirdi.

Neziha Musaoğlu, Kırklareli Üniversitesi 9. Kariyer Günleri’ne sunmuş oldukları katkılar için; Öğr. Gör. Ayşe Gözde Yaşar Altunel, Öğr. Gör. Musa Can Eraslan, Öğr. Gör Canan Aslanyürek, Öğr. Gör. Seda Akın Gürdal, Öğr. Gör. Aykut Aybaş ve Öğr. Gör. Mehmet Selman Bayındır’a Teşekkür Belgesi takdim etti.

MYO Müdürü Doç. Dr. Sezai Öztaş ise; 2018 – 2019 eğitim öğretim yılı bahar döneminde gerçekleştirmiş olduğu etkinlikler için Öğr. Gör. Can Demirel ve Öğr. Gör. Bülent Topbaşlı’ya ve Yüksek Lisans eğitimini başarıyla tamamlayan Öğr. Gör. Emine Tunçel’e Teşekkür Belgesi verdi.

Akademik Kurul Toplantısı günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com