Ana Sayfa Gündem 12 Kasım 2019 279 Görüntüleme

Parola; Vatan, Bayrak ve Şeref

33’üncü dönem bedelli erlerin and içme tören Pınarhisar Garnizon Komutanlığı tören alanında Pınarhisar Kaymakamı Soner Divli ve ailelerin katılımıyla gerçekleşti. 33’üncü dönem askerleri ailelerinin aileleri ile buluşması duygusal anlara sahne oldu.

HABER

Gülcan KUTLU

33’üncü dönem bedelli erlerin and içme tören Pınarhisar Garnizon Komutanlığı tören alanında Pınarhisar Kaymakamı Soner Divli, Garnizon Komutanı Albay Ömer Topaloğlu, askeri erkan ve ailelerin katılımıyla gerçekleşti. And içme tören sancağın yemin töreni için yerini alması ve İstikam Alayının tarihinin ve sancağın tanıtılması ile başladı. 5’inci KOR. İS. Alayı ve Garnizon Komutanı Albay Ömer Topaloğlu’nun tören alanına gelmesinin ardından 33’üncü dönem bedelli erler and içtiler.

And içmenin ardından sancağın yeniden birliğin başında yerini alması sonrasında birliğe ilk katılan İs. Er. Bekir Doğan yaş kütüğüne dönem plaketini çakmasının ardından aileler de çağırılarak Garnizon Komutanı Albay Ömer Topaloğlu tarafında başarı belgesi verildi. Başarılı personeller İs. Er. Turgut Özhan ve İs. Er. Bahattin Kıpırtı’ay başarı belgeleri Pınarhisar Kaymakamı Soner Divli tarafından, İs. Er. Yiğit Dumlu ve İs. Er. Emre Çelik’e başarı belgeleri Garnizon Komutanı Albay Ömer Topaloğlu tarafından verildi.

And içen Erler adına İs. Er Onur Kulakoğlu tarafından konuşmanın gerçekleşmesi sonrası Garnizon Komutanı Albay Ömer Topaloğlu bir konuşma yaptı. Garnizon Komutanı Albay Ömer Topaloğlu yaptığı konuşmada; “Saygıdeğer misafirler, kıymetli silah arkadaşlarım ve kahraman Mehmetçiklerim, kutsal vatan hizmetini yapmak üzere, güzel yurdumuzun dört bir yanında birliğimize katılan gençlerimizin, ant içme törenini gururla ifa ettik. Törenimizi onurlandıran siz değerli misafirlerimize Alay Komutanlığı adına teşekkür ediyor ve hoşgeldiniz diyorum.

Değerli misafirlerim; Unutulmayacak bir törene şahitlik ettiniz. Sizlerle birlikte bu törene, Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen, şanlı al bayrağımız da şahittir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizi temsilen, Şanlı Sancağımız da şahittir. Çanakkale, Kurtuluş, Kore, Kıbrıs ve Teröristle Mücadele Harekatında yiğitçe mücadele ederek, canlarını aziz vatana feda eden bütün şehitlerimiz de şahittir. Ve bu günün bize güzel ülkemizde özgürce yaşama hakkını bahşeden Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları da şahittir.

Silahlı Kuvvetlerimizin saflarına katılan kahraman Mehmetçiklerim; Bu yemin ile sizler, milletimize sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerinize mutlak itaat edeceğinizi, ulusumuzun güvenine layık olacağınızı ve Atatürkçü düşünce sistemine gönülden bağlı kalacağınızı beyan ettiniz. Bu beyanın teminatı; şeref ve namustur. Şeref ve namus, Türk ulusu için hava kadar, su kadar, toprak kadar kutsaldır, elzemdir. Komutanınız olarak sizlerin ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, parolanızın; Vatan, bayrak ve şeref olacağına, dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize, gönülden inanıyorum.

Kahraman Mehmetçikler; Asla unutmayınız ki; Dünyanın en güçlü silahlı kuvvetlerinden birisi aynı zamanda Türk Ulusunun ayrılmaz bir parçası ve daima ulusun hizmetinde olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz gücünü, Atatürkçü düşünce sisteminden, mutlak itaate dayalı disiplin anlayışından, sarsılmaz birlik ve beraberlik ruhundan ve daha da önemlisi, bağrından çıktığı yüce Türk Milletinin ona olan güveninden ve sevgisinden almaktadır.

Türk askeri olmak, Mehmetçik olmak bir onurdur. Askerlik göreviniz, ileride çocuklarınıza, torunlarınıza bırakacağınız manevi bir mirastır. Artık kutsal görev sırası sizde. Silahlı Kuvvetlerimizin en genç Mehmetçikleri olarak, sizlere güveniyor ve iyi bir asker olacağınıza yürekten inanıyorum. Ettiğiniz bu kutsal andın; size, ailelerinize, Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Ulusumuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Mehmetçiklerimizi yetiştiren kahraman silah arkadaşlarım; Annelerinin ve babalarının bize emanet ettiği biricik evlatlarını, büyük bir sabır ve inançla, gece gündüz demeden, çeliğe su verir gibi, sanki nakış gibi işlediniz. Atalarından yadigar Mehmetçik ruhunu, evlatlarımıza sevgi ile aşıladınız. Onlara, “Sizler Mehmetçiksiniz” dediniz. “Sizler kardeşsiniz” dediniz. “Asker arkadaşlığı bir ömür boyu unutulmaz” dediniz. Ve belki de en önemlisi, aldığınız emanetleri, bugün anne ve babalarının karşısına büyük bir gururla dimdik çıkardınız. Emek ve gayretinizden dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyor ve yürekten kutluyorum.

Değerli Misafirler, saygıdeğer anne ve babalar;  Sizler tarif edilmez bir fedakarlığın, karşılıksız bir sevginin ve sonsuz bir Anadolu sıcaklığının timsalisiniz. Canınızdan kıymetli evlatlarınız, vatan borçlarını ödemeleri için, bizlere emanet ettiniz. Bizler de birer anne ve babayız. Bir evladın ne kadar zor yetiştirildiğini çok iyi biliyoruz. Ve bu yüzden nizamiyeden adım attıkları andan itibaren çocuklarınız, bizim evladımız oldular. Bu Yüce Milletin hasletleri devam ettikçe, içiniz de, aklınız da rahat olsun. Çünkü bizler emanetlerinizin sadık bekçileriyiz. Oğullarınız bizim gözbebeklerimizdir.

Değerli misafirler; Bu güzide tören vesilesi ile, kahraman gazilerimizi minnetle yad ediyor, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve saygılar sunuyorum. Yiğit Mehmetçikler, yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.

Albay Ömer Topaloğlu’nun konuşmasından sonra and içme töreni tören geçişi ile sona erdi. Tören geçişinin ardından 33’üncü dönem askerleri aileleri ile buluştu. Erlerin aileleri ile buluşması duygusal anlara sahne oldu.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com