Ana Sayfa Gündem 13 Aralık 2019 257 Görüntüleme

Pınarhisar’da 2019 Yılı Arıcılık destekleme işlemleri başladı

Pınarhisar İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Pınarhisar’da 2019 Yılı Arıcılık destekleme işlemleri başladığı bildirildi.

HABER

Gülcan KUTLU

Pınarhisar İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Pınarhisar’da 2019 Yılı Arıcılık destekleme işlemleri başladığı bildirildi. Desteklemeden yararlanmak isteyen Pınarhisarlı üreticiler üye oldukları örgütten aldıkları dilekçelerle arılarının bulunduğu İl / İlçe Müdürlüklerine 20 Aralık 2019 tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir.

*Destekleme Başvurularında Aranan Şartlar Nelerdir? Arıcılık Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı, yetiştirici/üretici örgütüne üye ve işletmesinde en az otuz arılı kovan bulunan arıcılar desteklemeden faydalandırılır.

*Başvuru sonrası yapılacak işlemler nelerdir?

Destekleme başvurusu yapılan arılı kovanların AKS’deki kayıtları esas alınarak il/ilçe müdürlükleri tarafından 31/12/2019 tarihine kadar en az 2 personel tarafından arılıkta tespitleri yapılır. Tespit sonucunda arılıkta tespit edilen arılı kovan sayısı, AKS’deki sayıdan fazla olması veya kovanların plakalarının farklı olması durumunda AKS verileri esas alınır. Tespit edilen arılı kovan sayısının AKS’deki sayıdan eksik olması durumunda tespit sayısı esas alınır. Gezginci arıcılık yapanların tespitleri, gezginci olarak gittikleri il/ilçe müdürlükleri tarafından yapılır. Hazırlanan tespit tutanakları kayıtlı olunan il müdürlüğüne gönderilir. Arı nakil ve konaklama işlemlerini ilgili mevzuat hükümlerine göre yapmamış olan gezginci arıcıların tespit ve destekleme işlemi yapılmaz. Pınarhisar İlçe Müdürlüğü tarafından hazırlanan icmal-1 listesi 13/1/2020 tarihinden itibaren 10 iş günü süre ilçe müdürlüğünde askıya çıkarılır. Askıya çıkarılan listelere itirazlar, ilçe müdürlüğüne yapılır. İtirazlar, askı süresi bitiminden itibaren 5 işgünü içerisinde ilçe müdürlüğünce değerlendirilerek karara bağlanır. Askı süresince herhangi bir itiraz olmaz ise icmaller kesinleşmiş kabul edilir. Desteklemeye esas icmal-2 listesi oluşturularak onaylanır ve 5 iş günü içerisinde İl Müdürlüğüne gönderilir. İl Müdürlüğü tarafından ilçelerden gelen icmal-2’ler kontrol edilir. Ödemeye esas olmak üzere icmal-3 listesi onaylanarak 10 işgünü içerisinde HAYGEM’e gönderilir.
Formun Üstü

Formun Altı

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com