Ana Sayfa Gündem 17 Aralık 2019 255 Görüntüleme

Başkan Burak Akdeniz oldu

Başkan Burak Akdeniz; “Birlikte daha güçlüyüz, hep birlikte yöneteceğiz.”

*CHP Pınarhisar’da 14 Aralık 2019 Cumartesi günü yapılan Pınarhisar İlçe Kongresi’nde başkanlığa genç başkan adaylarından Burak Akdeniz seçildi. Pınarhisar İlçe Kongresinde 92 delegenin 91 tanesinin oy kullandığı seçimlerde Kırmızı Liste ile giren Burak Akdeniz 57 oy alırken, Beyaz Liste ile giren Avukat Özgür Üstün 34 oy aldı.

HABER

Gülcan KUTLU

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) mahallelerde ve köylerde delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından 2020 Nisan ayında yapılması planlanan Olağan Kurultay öncesi ilçelerde seçimler devam ediyor. CHP Pınarhisar’da 14 Aralık 2019 Cumartesi günü yapılan Pınarhisar İlçe Kongresi’nde başkanlığa genç başkan adaylarından Burak Akdeniz seçildi. Pınarhisar İlçe Kongresinde 92 delegenin 91 tanesi oy kullandı. Geçersiz oyun olmadığı seçimlerde Kırmızı Liste ile giren Burak Akdeniz 57 oy alırken, Beyaz Liste ile giren Avukat Özgür Üstün 34 oy aldı.

CHP yeni Pınarhisar İlçe Başkanı Burak Akdeniz seçimlerin ardından yaptığı ilk konuşmada; “Bugün gerçekleştirilen CHP Pınarhisar İlçe Başkanlığı seçimlerinde partililerimizin takdiri sonucu Kırmızı Liste olarak ben ve ekibim seçimi kazanmıştır. Seçim sürecinde bizlere desteklerini esirgemeyen üyelerimize, delegelerimize ve özellikle gençlerimize teşekkürü bir borç bilirim. Beyaz Liste adayı Av. Özgür Üstün abime seçim süresi boyunca gösterdiği centilmenlikten dolayı teşekkür ederim. Seçim sonuçlarının partimize ve Pınarhisarımıza hayırlı olmasını dilerim. Birlikte daha güçlüyüz, hep birlikte yöneteceğiz” cümlelerini kullandı.

14 Aralık 2019 Cumartesi günü gerçekleşen Pınarhisar İlçe Kongresi’nde Pınarhisar İlçe Başkanlığı seçimi yapıldı. Başkanlık seçimine Kırmızı Liste ile Burak Akdeniz, Beyaz Liste ile Avukat Özgür Üstün girdiler. İlçe Kongresi’ne CHP Milletvekilleri Turabi Kayan ve Vecdi Gündoğdu, CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, Çevre ilçe Belediye Başkanları, İlçe başkanları ve çok sayıda partililer katıldı.

Pınarhisar İlçe Kongresi saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, CHP Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Volkan Ertan, CHP Milletvekilleri Vecdi Gündoğdu ve Turabi Kayan birer konuşma yaptılar.

Gerçekleşen konuşmaların ardından ilk olarak CHP İlçe Başkan Adaylarından Burak Akdeniz kürsüye gelerek konuşmasını yaptı. Burak Akdeniz burada yaptığı konuşmada; “Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli üyeleri, çok sevgili parti büyüklerim, saygıdeğer konuklar, hoş geldiniz. Burada bir demokrasi şöleninin gerçekleşmesine katkıda bulunduğunuz ve bunun bir parçası olduğunuz için tüm yönetim ve delege arkadaşlarım adına teşekkür ederim. Ayrıca her daim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyen ve Cumhuriyet Devrimlerinin bekçisi olan Pınarhisar Cumhuriyet Halk Partisi gençliğine bu demokrasi şölenine verdikleri üstün katkı için tüm partililerimiz adına teşekkürü borç bilirim. İyi ki varsınız.

Cumhuriyet Halk Partimizin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizlere hedef olarak gösterdiği iktidar yolunda gençliğimizin verdiği tüm enerjiyle yürüyeceğimizi herkesin bilmesini isterim.

Burada bizler bu ülkenin kurucu partisi olan CHP’yi tekrardan Pınarhisar’da hak ettiği yere getirmek için mücadele etmek adına bulunuyoruz. Bu yolda daha kalabalık, daha heyecanlı, daha özverili olduğumuzu gördük.

Pınarhisar’da CHP’nin son seçim sonucundan sonra partilerine daha çok sahip çıktıklarına ve hezimetin Pınarhisarlı Cumhuriyet Halk Partililerini daha da hırslandırdıklarına şahit olduk. Pınarhisar’daki delege seçimlerinde yüzde doksanlara yaklaşan katılım sağladık. CHP Pınarhisarlı seçmenlerin takdiriyle 4 mahalle ve 33 delegenin hepsini kazandık. Bunu başarırken sıkmadık el, girmedik kapı bırakmadık. Bütün ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Siz partililerimizi yeniden güçlü CHP ve daha güzel bir Pınarhisar için hep beraber yönetmeye davet ediyoruz. Kimseyi kaybetmeye tahammülümüz yok. Mücadele edeceğiz. Örgütümüzü canlandıracağız ve en önemlisi sokakların sahipsiz olmadığını herkese göstereceğiz. Biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Pınarhisar’ın en güçlü partisiyiz.

İlk olarak içimizdeki bölünmeyi engelleyip barışı sağlayacağız. Siyasetin sermayesinin insan olduğunu unutmayıp ona göre hareket edeceğiz. İnsanların sevinçlerinde de üzüntülerinde de yanlarında olacağız. İnsanlardan kopuk siyaset yapmayacağız. Pınarhisar İlçe Teşkilatımız, Kaynarca Belde Teşkilatımız ve 13 köyümüzle tek vücut halinde hareket edeceğiz.

Bu seçim sürecinde kimsenden destek istemedik. Tek güvencimiz bizi destekleyen örgütümüz ve heyecanını yitirmeyen gençliğimizdir.  CHP Teşkilatını tekrar eski günlere getireceğimden kimsenin endişesi olmasın. Barış ve huzur ortamını tekrar sağlayacağız. Pınarhisar’ı birlikte yöneteceğiz. Yeniden güçlü CHP, yeniden güçlü örgüt. Yeni bir başlangıca var mısınız, Partimiz adına birlik olmaya varmışınız? Hep birlikte kazanacağız” cümlelerini kullandı. Burak Akdeniz konuşmasının sonunda Yönetim Kurulu Üyelerini gelen konuklara tek tek tanıttı.

Burak Akdeniz’in ardından CHP İlçe Başkan Adayı Avukat Özgür Üstün kürsüye geldi. Av. Özgür Üstün ise konuşmasında; “Sayın Divan İl Başkanım, Milletvekillerim, İlçe Başkanlarım, İl Genel Meclis Üyelerim, partimizin gücün en büyüğünü aldığı sevgili kadınlarımız, kalbinde CHP sevdası olan sevgili gençler, Kuvai Milliye Ruhu ile görevin ve sorumluluğun bilinci ile görev yapan sevgili delegelerimiz, CHP Pınarhisar ilçe Başkan Adayı olarak sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Hepiniz güzel yarınların ilk gününe hoş geldiniz.

Bu güne kadar partimize hizmet etmiş ilçe başkanlarına ve yönetim kurulunda yer alan tüm yöneticilerimize huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Bugün buraya gelen tüm partililerimizin de bizimle birlikte CHP’yi güçlendirmek ve başarıya ulaştırmak için çabaladığını düşünüyorum.

Ben ve yönetimimde yer alan arkadaşlarım katılım ve dayanışmayı hayata geçirmek için adayız. Yönetmek kelimesini sadece idare etmek olarak anlamayan birlikte yönetmeyi anlayan bir anlayışla tüm CHP üyelerinin yönetimde söz sahibi olduğu bir yönetim olacağımıza buradan söz veriyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin her zamankinden çok birliğe, beraber olmaya ihtiyacı var. Dayanışma ile aşamayacağımız hiçbir şey yok. Partili arkadaşlarımızın katkısına, ortak aklına ihtiyacımız her zamankinden fazladır. Gün dayanışma ile güçlerimizi birleştirme günüdür. Daha güçlü bir CHP için daha güçlü bir Pınarhisar için Pınarhisar CHP İlçe Başkanlığına adayım.

Bu ülkenin kurucu değerlerine, kültürüne, kutsallarına saygı duyan, geçmişiyle barışık, geleceğe umutla bakan, ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının emanet ettiği Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkan bir anlayış vaat ediyorum.

Nazım Hikmet ne güzel söylemiş;  Safları sıklaştırın çocuklar, bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.

Daha güçlü bir CHP, daha güçlü bir Pınarhisar için Pınarhisar CHP İlçe Başkanlığına adayım. Gelin birlikte çalışalım. El ele verelim. Ortak hayaller üretelim. Birlikte mücadele edelim. Birlikte başaralım. Ben bugün Demokrasi Şölenimize katılan ve Pınarhisar CHP İlçe Başkanlığı Kongresi’nde oy kullanacak olan 92 delegemizin de adayı olduğuma inanıyorum.

Sevgili CHP’liler; İktidar olmak için, çoğalmak, barışa, kardeşliğe ve kolkola girmeye her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Değerli CHP’liler biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Cumhuriyeti biz kurduk, biz yaşatacağız” İfadelerine yer verdi, ardından da Yönetim Kurulu Üyelerini tanıttı.

Konuşmalar sonrasında Başkanlık için oy kullanılmaya geçti. Saat 17.00’a kadar süren oy kullanma işleminde 92 delegenin 91 tanesi oy kullandı. Geçersiz oyun olmadığı seçimlerde İlçe Seçim Müdürü Semra Akgöl tarafından açıklanan sonuçlara göre Kırmızı Liste ile giren Burak Akdeniz 57 oy alırken, Beyaz Liste ile giren Avukat Özgür Üstün 34 oy aldı.

Sonuçların açıklanması sonrasında iki aday bir araya gelerek birbirlerini tebrik ettiler. Ardından Cumhuriyet Halk Partisi Yeni Pınarhisar ilçe Başkanı Burak Akdeniz salonda bulunan tüm partililerin tebriklerini kabul etti.

Gerçekleşen seçimler sonucunda Burak Akdeniz CHP yeni Pınarhisar İlçe Başkanı olurken Yönetim Kurulu Üyeleri; Tamer Bakan, Nazan Bilinmez, Çağdaş Cansever, Mustafa Kemal Cesur, Nermin Çapkur, Samet Çarıkçı, Öner Debreli, Özkan Durak, Feyyaz Mert Dülger, Tamer Soysal şeklinde oldu.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com