Ana Sayfa Gündem 25 Şubat 2020 8 Görüntüleme

“Kongreler anlamlı ve önemlidir”

Minsolmaz; “Seçim kazanmak hizmet etmek için verilen bir lisanstır, ama 5’inci yılında hizmeti yapıp diplomayı almak daha önemlidir.”

HABER

Gülcan KUTLU

Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe kongreleri Pınarhisar ile başladı. AK Parti Pınarhisar İlçe Kongresi 22 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirdi. Pınarhisar Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan kongrede Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz  bir konuşma yaptı. Milletvekili Selahattin Minsolmaz konuşmasında önemli başlıklara değindi. Kongrelerin anlamlı ve önemli olduğunu belirten Milletvekili Minsolmaz; “İlin Milletvekili olarak kongrelerin gerçekten ne kadar anlamlı ve önemli olduğunu söylememe gerek yok” dedi.

*“Cumhurbaşkanımız parti ruhunu Pınarhisar’da kardı”

Minsolmaz konuşmasında; “İlin Milletvekili olarak kongrelerin gerçekten ne kadar anlamlı ve önemli olduğunu söylememe gerek yok. Çünkü teşkilatlar sadece emeklerini değil, gönüllerini de ortaya koyuyorlar. Cumhurbaşkanımız parti ruhunu Pınarhisar’da kardı. Nesillerce ödenmiş bedelin sonucu olarak tabelasını milletin astığı AK Parti tasarımı ve mimarisi burada gerçekleşti. Pınarhisar’ın böyle bir özelliği var. Kırklareli’nin aslında böyle bir özelliği var. Büyük davaların mimarisi burada tasarlanmıştır. Fatih Sultan Mehmet de İstanbul’un fethini yaparken Demirköy’de şahi topunun mimari tasarımını yapmış, daha sonra İstanbul’un fethi de bir çağı kapatıp, çağı açmış bir olayın başlangıcı. Trakya küçük bir alan ama çağlar açan, çağlar kapatan başarı hikayelerinin de mimarisinin çizildiği bir yer. O anlamda Pınarhisar’ın öyküsü çok önemli. Çünkü biz Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan bu davayı kurarken, milletle tabelasını AK Parti olarak asarken, yeryüzüne mesuliyeti olan bir parti olarak kurulduk. Sınırlarımızı aşan, coğrafyamızı aşan çok gelişmiş coğrafya için yeryüzünde yaratılmış olan her mahlukata karşı bir mesuliyet partisi olarak kurulduk. Onun içindir coğrafyamızın dışında da mazlumun haksızlığa uğradığı her yerde AK Parti olmak gibi bir mesuliyeti vardır. Onun için Cumhurbaşkanımız Pakistan’a gider, onun için askerimiz Suriye’ye gider, onun için askerimiz Kıbrıs’ından Arakan’ına kadar, Filistin’den coğrafyanın neresinde bir problem varsa orada var olma mecburiyetini, mesuliyetini gerçekleştirmek ister. Davamızın büyük olması bizi hiçbir zaman yormamıştır, sadece mücadele azmimizi arttırmıştır” cümlelerini kullandı.

*“5’inci yılda diplomayı almak önemli”

Seçim kazanmanın hizmet etmek için verilen bir lisans olduğunu kaydeden Milletvekili Minsolmaz sözlerine; “Burada, Pınarhisar’daki başarı öyküsünü il genelinde de yaygınlaştıracağız. Seçim kazanmak hizmet etmek için verilen bir lisanstır, ama 5’inci yılında hizmeti yapıp diplomayı almak daha önemlidir. Onun için hepimize düşen görevler var. Bizler de Ankara’da başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bakanlarımızla, İl Başkanımızla burada Pınarhisar insanımıza, Kırklareli insanımıza en iyi hizmeti vermenin mücadelesini yapıyoruz. Meclisimiz yoğun bir tempoda çalışıyor. Gerçekten Türkiye Cumhuriyeti’nin bürokrasisiyle, siyasetiyle, sivil toplum örgütleriyle en yoğun dönemi yaşadığından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yine sizlerle beraber Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olarak ifade ettiğimiz yeni bir sistemin inşaasını yaptık. Bunu yaparken belki vatandaşımıza anlatmak için çok vaktimiz olmadı. Bir boyutu Anayasa Hukuku tekniği, bir boyutu da vatandaşın ‘benim için sonucu da ne olacak, sahada bana yansıması nasıl olacak’ diye soyut bir süreç içeriyor” şeklinde devam etti.

*Cumurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlattı

Minsolmaz konuşmasında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında da; “Türkiye olarak bu onsekiz yıl içerisinde kurulduğu bu günden itibaren tek başına iktidar olmak ve her zaman bu tek başına iktidar olmayı da önce milleti merkeze koyarak, devleti milletin hizmetkarı yaparak taçlandıran bir hükümetin bir siyasi partinin mensuplarıyız. Bu hükümet sistemi inşallah tüm süreçler içerisinde neden kurulmuş olduğunun çok ciddi faydalarını göreceğiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini biz milletin huzuruna getirirken artık vesayetin ve darbe dönemlerinin bitmesini birinci sıraya koyduk. Bunun tabii yönetime yansıyan iki başlılığın kaldırılması gibi çok önemli pratik değerleri de vardır.

Bir başarı öyküsü yazılıyor; Yollar, kanallar, hava limanları, yerli savunma sanayii, belediyelerde yapılan hizmetler. Bunlar çok değerli. Bizim en değerli başarılarımızdan birisi de Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi olmuştur ve inşallah bundan sonra bu ülkede sabah kalkıp, milletin seçtiği hükümeti beğenmeyenin darbe yapmak gibi bir şansı kalmamıştır. İnsanlar hizmetlerini yapacaklar, milletin onlara verdiği yetkiyle bu görevi en iyi şekilde icra edecekler ve ondan sonra seçimler geldiği zaman da yine milletin huzuruna çıkacaklardır” bilgilerini verdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Teşekkürler Kırklarelispor

Teşekkürler Kırklarelispor

Pınarhisar Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.