Ana Sayfa Gündem 22 Ocak 2021 7 Görüntüleme

Yeni İl Tarım ve Orman Müdürü Aksoy oldu

*Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde Veteriner Funda Eylem Özel’in yerine Ziraat Mühendisi Mehmet Aksoy görevlendirildi.

HABER

Gülcan KUTLU

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü görevinden 12 Ocak’ta ayrılan Veteriner Hekim Funda Eylem Özel’in yerine İl Müdürlüğü’ne Kırklareli Valisi Osman Bilgin’in tensipleri ile Ziraat Mühendisi Mehmet Aksoy görevlendirildi. Görevine başlayan İl Müdürü Mehmet Aksoy bir açıklama yaptı. Yeni İl Müdürü Mehmet Aksoy açıklamasında Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak gıda, tarım, orman, hayvancılık ve balıkçılık sektörlerimizin ilimiz için ne denli öneme sahip olduğunun farkında olduklarını belirtti.

İl Tarım ve Orman Müdürü Aksoy açıklamasında; “Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak salgın süresince tarlalarında, seralarında, işletmelerinde çalışarak üretim faaliyetlerine devam eden Kırklareli çiftçisiyle el ele vererek gıda tedarik zinciri güvenliğine katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Müdür Aksoy açıklamasında; “Tarımsal üretimde önemli bir merkez konumunda olan yeşilin ve mavinin büyüleyici güzellikleriyle bezenmiş Kırklareli ilimize, valimiz Sayın Osman Bilgin’in tensipleri ile Tarım ve Orman İl Müdürü olarak görevlendirilmiş bulunmaktayım. Bu vesileyle Kırklarelili vatandaşlarımızı ve çiftçisini muhabbetle kucaklıyorum.

Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak gıda, tarım, orman, hayvancılık ve balıkçılık sektörlerimizin ilimiz için ne denli öneme sahip olduğunun farkındayız. Bu farkındalık etrafında Kırklarelili çiftçi, üretici ve yetiştirici örgütlerimiz, Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerimiz, tarıma girdi sağlayan tüm kamu ve özel sektör kuruluşları olan sektör paydaşlarımızla birlikte üretim seferberliği içerisinde canla başla çalışacağımızı buradan müjdelemek isterim.

Tarım ve Orman Bakanlığı olarak gıdanın ülkelerin ulusal güvenlik meselesi halini aldığı bu dönemde dünyada ve ülkemizde Covid-19 vakalarının görülmeye başlandığı andan itibaren olası senaryolar üzerinde çalışılarak gerekli tedbirler haftalar öncesinden alınmış, gıdaya erişimde herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyerek önemli bir başarıya imza atılmıştır. Bu vesileyle Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak salgın süresince “Tarlalarında, seralarında, işletmelerinde” çalışarak üretim faaliyetlerine devam eden Kırklareli Çiftçisiyle el ele vererek gıda tedarik zinciri güvenliğine katkı sunmaya devam edeceğiz.

Küçük bir üretim işletmesinin bile dünya ile yarışabildiği günümüzde kalkınma, gelişme ve başarının mekânla sınırlandırılamayacağı gerçeğinden hareketle tamamen yöre insanının çalışma azmi ve hayal gücüne inanıyor, bu yaklaşım içerisinde de Kırklareli çiftçisi ve yatırımcısının üretim gücü ve kabiliyetlerine güvendiğimizin altını özellikle çizmek istiyorum.

Bu vesileyle ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan Kırklareli’nde başta Sayın Valimiz olmak üzere, Milletvekillerimiz, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız,  İl Genel Meclisi Üyelerimiz, Muhtarlarımız, Çiftçilerimiz, Üretici ve Yetiştirici Örgütlerimiz, Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerimiz, tarıma girdi sağlayan kamu-özel sektör kuruluşları ile birlik ve beraberlik içerisinde Kırklareli’nin kırsal ve ekonomik kalkınmasının sağlanması için, gayretle çalışıp milletimiz için daha çok üretmeye devam edeceğiz.

Şahsıma tevdi edilen bu onurlu görevi siz değerli kurum çalışanlarımızla birlikte üreterek, karşılıklı uyum, sevgi ve saygı çerçevesinde beraber yürüteceğimize olan inancımı sizlerle paylaşmak isterim. Geçmişten günümüze Kırklareli Tarımına emek ve mesaileriyle katkı sunmuş olan tüm idarecilerimize, teknik personelimize ve çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Gece gündüz demeden gerçekleştireceğimiz tüm çalışmalarımızda köyde ve kentte hep yanımızda olacaklarına inandığımız tarımsal yayımın en önemli paydaşlarından olan tüm ulusal ve yerel basın mensuplarımıza şimdiden teşekkür ediyorum” cümlelerini kullandı.

*Mehmet Aksoy  kimdir?

1972 yılında Malatya’da doğan Mehmet Aksoy; Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesinden ziraat mühendisi olarak mezun olmuş, İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi P.D.R. eğitimi almış, İstanbul Aydın Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesinde mimarlık yüksek lisansı yapmıştır. Özel sektörde iş hayatına başlayan Aksoy, Tarım Bakanlığı-İstanbul Tarım İl Müdürlüğü Proje ve İstatistik Şube Müdürlüğü (Mühendis), Halkalı Ziraat Mektebi (Mühendis Öğretim Görevlisi), Halkalı Tarımsal Yayım ve Hizmet içi Eğitim Merkezi Müdürlüğü (Mühendis, Öğretim Görevlisi), Tarım ve Köyişleri Bakanlığı-İstanbul Zirai Karantina Müdürlüğü  (İnspektör), İstanbul Fatih İlçesi, Fatih Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü (Müdür), İstanbul Aydın Üniversitesi (İstanbul) Mimarlık ve Mühendislik Bölümü Öğretim Görevlisi, Zeytinburnu ilçesi Tarım ve Orman Bakanlığı( Ziraat Mühendisi) olarak çalışmış ve 13.01.2021 tarihinden itibaren de Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde müdür olarak görevlendirilmiştir. Halen bu görevine devam etmektedir.

Çeşitli vakıf ve derneklerde yönetim kurulu üyesi olan Aksoy, sosyal yardımlaşma ve dayanışma konularında çalışmalar yapan bir vakıfın 20 yıl genel sekreterliğini yapmıştır. Ayrıca Aksoy’un Bakanlığımızca süs bitkileri yetiştiriciliği konularında 2 kitabı yayınlamıştır. Bakanlığımızın eğitimcisi olarak fümigasyon ve inspektör eğitmenliği yapmıştır. Kalkınma Ajansı projelerinde editörlük ve mantıksal çerçeve matrisi çalışmaları bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Pınarhisar Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.