Ana Sayfa Gündem 2 Nisan 2021 10 Görüntüleme

ZORTUL Medya Edirne’de “Gündem” belirleyecek

*Edirne’de günlük olarak yayınlanan Gündem Gazetesi, Pınarhisar Gazetemizi içinde barındıran ZORTUL Medya Grubu tarafından satın alındı. Kardeş gazetemiz Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi Bölge yayınları ise yapılan planlamaya göre Mayıs ayında başlayacak.

HABER

Gülcan KUTLU

Edirne’de günlük olarak yayınlanan Gündem Gazetesi, Pınarhisar Gazetemizi içinde barındıran ZORTUL Medya Grubu tarafından satın alındı. Kardeş gazetemiz Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi Bölge yayınları ise yapılan planlamaya göre Mayıs ayında başlayacak.

*Adım adım bölgesel yayına hazırlık

* 3 Şubat 2015 tarihinde ZORTUL Medya Grup A.Ş. Sahibi Seyyid Muhammed Maruf Zortul tarafından alın, Pınarhisar Gazetemizi de içinde barındıran ZORTUL Medya Grubuna bağlı olarak yayın yapan ve 1924 yılından beridir aralıksız olarak yayınlarını sürüden Yeşilyurt Gazetesi, Trakya’nın tek bölgesel gazetesi olmak için hazırlıklarına devam ediyor. Ayrıca günlük olarak yayın yapan Edirne Gündem Gazetesi’ni satın almak üzere gazete sahipleri ile prensipte anlaşan Zortul Medya Grubu, Edirne bölge ofisinin tadilatını da başlattı. Zortul Medya Grubu’nda bölgesel günlük yayınların ise Mayıs ayında başlamayı planlanıyor.

*Kırklareli’de Şenol Goncagül, Tekirdağ’da Necmi Işıksal, Edirne’de Kerim Yurk’tan oluşan A Takımı, start için gün sayıyor. Günlük bölgesel yayına geçecek olan Yeşilyurt Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini de gazeteci Şenol Goncagül yapacak.

*Mayıs’ın ilk haftası kullanıma hazır

Trakya genelinde günlük olarak yayına girmesi beklenen Yeşilyurt Gazetesi, Edirne Bölge Müdürlüğü’nü hayata geçiriyor. Tadilat çalışmalarına başlanan bölge müdürlüğü ofisi için Edirne ‘ ye giden Zortul Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Zortul, bölge ofisinin tadilatı için çalışmaları denetledi. Denetlemelerde Tekirdağ Bölge Müdürü Necmi Işıksal ve Kırklareli Bölge Müdürü ve Genel yayın Yönetmeni Şenol Goncagül hazır bulunurken Murat Zortul Bölge ofisinin, mayıs ayının ilk haftasında kullanıma hazır olacağı belirtti.

*Zortul; “Gündemi belirleyecek bir gazetecilik ortaya koyacağız”

Zortul Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Zortul  ile birlikte Zortul Medya Grubu A Takımı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a da makamında bir ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyaret sırasında, Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç de, Başkan Recep Gürkan’a eşlik etti. Çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunan Zortul Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Zortul; “Edirne Bölge Müdürlüğümüzü oluşturmaya çalışıyoruz. Bu arada, Edirne’ de yayın yapmakta olan Gündem Gazetesi’ni bünyemize katabilmek üzere de, görüşmelerimiz sürüyor. Edirne, Osmanlı’ya başkentlik yapmış, önemli bir serhat kenti. Bölgesel ve yerel basının güçlenmesinin, kent için de önemli bir şans ve fırsat olacağına inanıyoruz. Meslekte, her biri 30 yılın üzerinde tecrübeye sahip bulunan önemli isimlerle yola çıkıyoruz. Trakya’da gündemi belirleyecek bir gazetecilik ortaya koyacağımızdan kimsenin endişesi de olmasın” dedi.

*Gürkan; “Bu yatırımlar takdire şayandır”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise ziyaret sırasında yaptığı konuşmada pandemi ve ekonomik kriz nedeniyle ülkemizde yerel basının büyük darboğazlardan geçmekte olduğunu belirterek; “Böyle sıkıntılı bir dönemde, önemli yatırımlar yaparak, bölgesel yayına geçmek ve Edirne’de de günlük bir gazeteyi almak, herkesin cesaret edebileceği bir yatırım değil. İyi bir ekip ve gazetecilik etiğine bağlı kalarak, yapılacak yerel gazetecilik, aynı zamanda Edirne’mizin kalkınmasında da etkili olur. Ben belediye başkanı olarak; yapılacak her türden mantıklı ve yerinde eleştirilere sonuna kadar tahammüllüyüm. Benim tasvip etmediğim; kasıtlı ve tek yanlı yapılan yayınlardır. Bazen de diyorum ki; “Bizim hiç mi iyi işimiz yok? Hep eleştiri yayınları yapılıyor? Herkes işini yapacak. Tarafsız yapacak. Kasıt gütmeden yapacak. Yapılan eleştiriler, bizim de kendimize çeki düzen vermemize yardımcı olur. Zortul Medya Grubu’na, Edirnemiz’e de yapılan yatırımlarından dolayı teşekkür ediyor ve kutluyorum” cümlelerini kullandı.

*Satış konusunda anlaşma sağlandı

Murat Zortul ve A takımı, Edirne Gündem Gazetesi sahiplerinden iş adamı Bülent Günal ile bir araya geldi. Yapılan görüşme sonucunda satış konusunda anlaşma sağladı. Gündem Gazetesi ‘ nin devir teslimi için süreç başlıyor. Yeşilyurt Gazetesi Edirne Bölge Müdürlüğü görevine getirilen deneyimli gazeteci Kerim Yurk, aynı zamanda Gündem Gazetesi’nin de yönetimini yapacak.  Öte yandan, Gündem Gazetesi’ni satın alan Zortul Medya Grubu, üçüncü Gündem Gazetesi sahibi oldu. Babaeski Gündem ve Pınarhisar Gündem Gazetelerinin ardından, Edirne Gündem Gazetesi de, Zortul Medya Grubu bünyesine katılmış oldu.

*Bölgede geniş yankı uyandırdı

Yeşilyurt Gazetesi Edirne Bölge Müdürlüğü’nün kuruluşu ve Edirne Gündem Gazetesi’nin satın alınması, kısa zamanda tüm bölgede geniş yankı uyandırdı. Üç ilde ki medya kuruluşları, belediye başkanları ve siyasi yöneticiler, bu önemli gelişmeler nedeniyle Murat Zortul ve Bölge Müdürlerini kutlama yarışına girdiler.

*Lüleburgaz’da da üç gazete

Zortul Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat Zortul; Lüleburgaz ilçesine de büyük önem verdiklerini belirtti. Zortul; “Lüleburgaz ilçesinde de bir ofis kuracağız. Takip, Panzehir ve Frekans Gazetelerinin yanı sıra, günlük olarak Trakya Bölgesel yayını haline gelecek olan Yeşilyurt Gazetesi’nin ilçedeki yayınları, bu ofisten yürütülecek. Ayrıca, yakın zamanda görüntülü sosyal medya yayınlarına da başlayacağız. Bu üç gazete ile Yeşilyurt Gazetesi ve görüntülü sosyal medya yayınlarımızın başında yine Şenol Goncagül olacak” cümlelerini kullandı.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Pınarhisar Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.